Gdańsk - Kapelusze lektora


19 stycznia (sobota) godz.: 9-15

GDAŃSK

 

 

 

 

 

W programie:

1. W KAŻDYM UCZNIU DRZEMIE SUPER-UCZEŃ, czyli jak rozbudzać potencjał i zarażać pasją do nauki języka
Jako nauczyciele mamy bardzo duży wpływ na ucznia. To od nas w dużej mierze zależy czy nauka języka będzie dla ucznia subiektywnym sukcesem czy porażką, czy zaangażuje się on w naukę, odnajdzie w sobie motywację do pracy. Pomagamy uczniom wyznaczać sobie cele i pokazujemy im drogi do ich osiągnięcia. Prowadzimy uczniów po wybojach i pomagamy im powstać po porażce. Dostrzegamy w nich zdolności i rozbudzamy pasje. Jesteśmy ważnym kluczem do sukcesów naszych uczniów.

Podczas tej sesji warsztatowej wspólnie zastanowimy się, jakimi sposobami możemy przyczynić się do budowania i podtrzymywania zaangażowania i odnoszenia sukcesów przez naszych uczniów. Przyjrzymy się też sobie i sprawdzimy własny potencjał jako super-nauczyciela, dzięki któremu rosną kolejne pokolenia super-uczniów.

Magda Kidybińska / PASE
 

2. HOKUS POKUS – MASZ WPŁYW TU I TERAZ, o nauczycielskich narzędziach pozytywnej perswazji
W naszym świecie – świecie nauczycieli, lektorów, trenerów, metodyków – często doświadczamy sytuacji, gdy konieczne staje się wywarcie wpływu na naszych uczniów, mimo że ci uparcie starają się nie robić tego, o co są proszeni lub mają swoją wizję, nie zawsze zgodną z naszą. Część z nas stara się wywrzeć wpływ na rodziców, a ci wciąż niewzruszeni. A jednak od czasu do czasu okazuje się, że udaje nam się osiągnąć cel i namówić drugą stronę do współpracy. Jak tego dokonujemy?

Zapraszamy na szkolenie poświęcone narzędziom wpływu społecznego, nieodzownym w pracy każdego nauczyciela – negocjatora, motywatora, usprawniacza. Będzie o ustępowaniu sobie nawzajem i wzajemnych przysługach, wytrzymałości i zaangażowaniu, sympatii i autorytecie oraz o tym, czy większość ma czy nie ma racji.

Magda Kidybińska / PASE
 

3. TWORZYMY! czyli o rozwijaniu kreatywności ucznia i nauczyciela
Czym jest kreatywność? Jak myśleć kreatywnie? Czy każdy ma w sobie moc tworzenia? Jak w naszym codziennym nauczycielskim świecie, zabieganym „od dzwonka do dzwonka”, wciąż na nowo wskrzesić w sobie tę nowatorską iskrę? Jak nie popaść w rutynę i lenistwo, gdy tyle gotowych materiałów mamy na wyciągnięcie ręki?

Podczas sesji będziemy mówić o naszej kreatywności, ale też o tym, jak rozwijać w naszych uczniach myślenie i zdolności twórcze oraz jak inspirować ich do indywidualnych poszukiwań. Porozmawiamy o tym, jak i gdzie szukać inspiracji dla siebie i dla naszych kursantów. Zaprosimy Platona, Freuda, Junga, de Bono, a także każdą inną sławną osobę, którą tylko zechcecie. Będzie muzycznie i plastycznie. Będzie inaczej. No i wreszcie będzie coś więcej o naszych tytułowych kapeluszach!

Beata Zielińska-Rocha / PASE

Rejestracja
 

Opłaty:

Wczesna rejestracja

do 7 stycznia

Normalana rejestracja
Posiadacze karty VICE VERSA*  110 zł 130 zł
Pozostali uczestnicy  120 zł  140 zł

*zniżka dotyczy wyłącznie rejestracji indywidualnej

 

Serdecznie zapraszamy!