Rybnik - Kapelusze lektora


27 stycznia (niedziela) godz.: 9-15

RYBNIK

 

 

 

 

 

W programie:

1. TWORZYMY! czyli o rozwijaniu kreatywności ucznia i nauczyciela
Czym jest kreatywność? Jak myśleć kreatywnie? Czy każdy ma w sobie moc tworzenia? Jak w naszym codziennym nauczycielskim świecie, zabieganym „od dzwonka do dzwonka”, wciąż na nowo wskrzesić w sobie tę nowatorską iskrę? Jak nie popaść w rutynę i lenistwo, gdy tyle gotowych materiałów mamy na wyciągnięcie ręki?

Podczas sesji będziemy mówić o naszej kreatywności, ale też o tym, jak rozwijać w naszych uczniach myślenie i zdolności twórcze oraz jak inspirować ich do indywidualnych poszukiwań. Porozmawiamy o tym, jak i gdzie szukać inspiracji dla siebie i dla naszych kursantów. Zaprosimy Platona, Freuda, Junga, de Bono, a także każdą inną sławną osobę, którą tylko zechcecie. Będzie muzycznie i plastycznie. Będzie inaczej. No i wreszcie będzie coś więcej o naszych tytułowych kapeluszach!

Aldona Serewa / PASE

 

2. HOKUS POKUS – MASZ WPŁYW TU I TERAZ, o nauczycielskich narzędziach pozytywnej perswazji
W naszym świecie – świecie nauczycieli, lektorów, trenerów, metodyków – często doświadczamy sytuacji, gdy konieczne staje się wywarcie wpływu na naszych uczniów, mimo że ci uparcie starają się nie robić tego, o co są proszeni lub mają swoją wizję, nie zawsze zgodną z naszą. Część z nas stara się wywrzeć wpływ na rodziców, a ci wciąż niewzruszeni. A jednak od czasu do czasu okazuje się, że udaje nam się osiągnąć cel i namówić drugą stronę do współpracy. Jak tego dokonujemy?

Zapraszamy na szkolenie poświęcone narzędziom wpływu społecznego, nieodzownym w pracy każdego nauczyciela – negocjatora, motywatora, usprawniacza. Będzie o ustępowaniu sobie nawzajem i wzajemnych przysługach, wytrzymałości i zaangażowaniu, sympatii i autorytecie oraz o tym, czy większość ma czy nie ma racji.

Aldona Serewa / PASE

 

3. W KAŻDYM Z NAS DRZEMIE SUPER LEKTOR, czyli jak rozbudzać własny potencjał i wyzwalać w uczniach to, co najlepsze

Powszechnie przyjmuje się, że dobry nauczyciel to nauczyciel z pasją, pozytywną energią i zaangażowaniem. Czy uważasz siebie za dobrego lektora? Czy możesz nazwać siebie Super Lektorem?

Podczas warsztatu dotkniemy esencji słów „zaangażowanie” i „pasja”. Wejdziemy w głąb siebie samych, przyjrzymy się swojemu potencjałowi, ale też swoim przekonaniom na temat nas samych i uczniów. Będziemy badać, rozważać, oceniać. Pokażemy Ci, jak poprzez to, co robisz, myślisz i sposób w jaki się zachowujesz, możesz wyzwalać w uczniach to, co najlepsze, sprawiać, iż uwierzą, że mogą zostać Super Uczniami. Bo wszystko zaczyna się od Ciebie. Proponujemy Ci unikalną, auto-refleksyjną podróż. Jesteś gotów?

Magda Kidybińska / PASE

Rejestracja
 

Opłaty:

Wczesna rejestracja

do 14 stycznia

Normalana rejestracja
Posiadacze karty VICE VERSA*  100 zł 120 zł
Pozostali uczestnicy  105 zł  125 zł

*zniżka dotyczy wyłącznie rejestracji indywidualnej

 

Serdecznie zapraszamy!