Warszawa - Kapelusze Lektora V

3 marca (sobota), godz. 9-15
ul. Świeradowska 43 (s.118, sektor A, I piętro)
Uczelnia Łazarskiego

WARSZAWA

 

 

Członkom Programu VICE VERSA dla nauczycieli przysługuje zniżka. Szczegóły na formularzu rejestracyjnym Organizatora.

Sprzedaż publikacji Wydawnictwa Pearson poprowadzi księgarnia Bookland

Rejestracja

A dorosłego motywuje się tak... / Luiza Wójtowicz-Waga

Dorośli - choć podatni na konkretne czynniki motywacji zewnętrznej (lepszą pracę, awans, wyższą pensję itp.), najsilniej działają jednak, gdy "coś w środku" mówi im, że warto. Ale jak pobudzić to drzemiące w środku motywacyjne zwierzątko, które marzy o rozwijaniu się i wzroście? Jak nie dopuścić, by zamknęło się w swoim mieszkanku pod wpływem barier i ograniczeń czasowych?

Warsztat omówi 6 zasad motywowania dorosłych słuchaczy oraz w praktyczny sposób wskaże ich odniesienie do nauki języków obcych. Korzyścią z uczestnictwa będzie nowe, kompleksowe spojrzenie na obszar wspomagania dorosłych w pracy nad rozwijaniem umiejętności językowych i zestaw gotowych ćwiczeń i aktywności do zastosowania w klasie.


Praca nad błędem. O rozwijaniu kompetencji ucznia poprzez efektywne poprawianie błędów / Aldona Serewa

Podczas warsztatu zdiagnozujemy czym jest błąd w nauce języka obcego i jakie postawy wyzwala w uczniu i nauczycielu. Zastanowimy się jak dobierać metody korygowania błędów, aby w optymalny sposób pomóc uczniowi rozwijać jego kompetencje językowe w obszarze mówienia i pisania. Spojrzymy na błąd z perspektywy ucznia. Porozmawiamy o udzielaniu informacji zwrotnej. Przekonamy się, w jaki sposób systematyczna praca nad błędem prowadzi do większego zaangażowania ucznia, rozwijania jego niezależności oraz poczucia sukcesu.

Zrozumieć ADHD. O zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi / Magda Kidybińska

Jakie są charakterystyczne zachowania ucznia z ADHD? Co czuje i jak odbiera świat? O czym należy pamiętać pracując z uczniem nadpobudliwym psychoruchowo? Jak możesz go wspierać w osiąganiu lepszych wyników w nauce?

Podczas warsztatu spróbujemy lepiej zrozumieć sposób myślenia, reakcji i zachowań ucznia oraz zdefiniować typowe zachowania i objawy ADHD, czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Sesja dostarczy uczestnikom wiele praktycznych wskazówek wspomagających pracę z uczniem z ADHD. Lepsze zrozumienie i pogłębiona wiedza zmobilizują uczestników do działań wspierających ucznia z ADHD w jego zmaganiu się ze sobą i otaczającym go światem.

Magda Kidybińska - trener, metodyk, lektor języka angielskiego z wieloletnim stażem i niegasnącym zapałem. Wiceprezes Zarządu PASE ds. szkoleń, opiekun merytoryczny Kapeluszy Lektora III i IV. Absolwentka Filologii Angielskiej oraz studiów MBA. Pracuje jako Kierownik Zespołu Szkoleniowego w Lang LTC w Warszawie. Uczyła w Polsce i za granicą, głównie młodzież i dorosłych. Autorka publikacji na temat nauczania języków obcych w prasie i pismach branżowych. Brała udział w konferencjach metodycznych dla nauczycieli i metodyków prezentując autorskie materiały dotyczące pamięci, modalności, nauczania wielozmysłowego i lateralizacji. Od wielu lat żywo zainteresowana tematem procesów neurolingwistycznych w kontekście praktycznego ich zastosowania w nauczaniu i szkoleniach.

Aldona Serewa - absolwentka filologii angielskiej oraz podyplomowych studiów dla tłumaczy Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała jako dyrektor metodyczny szkoły języków obcych Warsaw Study Centre, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i konsultantki metodycznej. W swojej pracy lektorki i trenerki lubi absolutnie każdego ucznia, chętnie szuka kreatywnych rozwiązań, skupia się na motywacji, indywidualizacji procesu nauki i rozwijaniu kreatywności. Nauczanie to dla niej praca pełna pasji, poszukiwań i odkryć.Wolne chwile to książka, radio i herbata. Zimą narty a latem woda. Przez okrągły rok – roczna córeczka-cudeńko!

 

 

Luiza Wójtowicz-Waga - absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej i Ośrodka Studiów Amerykańskich UW. Doświadczona lektorka języka angielskiego, zawodowo od 10 lat związana ze szkołą języków obcych Warsaw Study Centre, gdz

ie pracuje jako dyrektor ds. nauczania i trener

wewnętrzny. Autorka cyklicznych artykułów w miesięczniku The Teacher, współpracowała jako maturalny ekspert z dwutygodnikiem Cogito. Jest trenerem i recenzentem wydawnictwa Cambridge University Press a także uczestniczy w Szkole Trenerów Grupy Trop. A w domu? Zakochana … w magicznym chłopcu o imieniu Tymon.