Wrocław - Kapelusze lektora


24 listopada (sobota)  godz. 9-15
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych
ul. Skarbowców 8a (od ul. Kusztelan)
sala nr 1A (parter)

WROCŁAW

 

 

 

 

 

W programie:

1. HOKUS POKUS – MASZ WPŁYW TU I TERAZ, o nauczycielskich narzędziach pozytywnej perswazji
W naszym świecie – świecie nauczycieli, lektorów, trenerów, metodyków – często doświadczamy sytuacji, gdy konieczne staje się wywarcie wpływu na naszych uczniów, mimo że ci uparcie starają się nie robić tego, o co są proszeni lub mają swoją wizję, nie zawsze zgodną z naszą. Część z nas stara się wywrzeć wpływ na rodziców, a ci wciąż niewzruszeni. A jednak od czasu do czasu okazuje się, że udaje nam się osiągnąć cel i namówić drugą stronę do współpracy. Jak tego dokonujemy?

Zapraszamy na szkolenie poświęcone narzędziom wpływu społecznego, nieodzownym w pracy każdego nauczyciela – negocjatora, motywatora, usprawniacza. Będzie o ustępowaniu sobie nawzajem i wzajemnych przysługach, wytrzymałości i zaangażowaniu, sympatii i autorytecie oraz o tym, czy większość ma czy nie ma racji.

Luiza Wójtowicz-Waga / PASE

2. TWORZYMY! czyli o rozwijaniu kreatywności ucznia i nauczyciela
Czym jest kreatywność? Jak myśleć kreatywnie? Czy każdy ma w sobie moc tworzenia? Jak w naszym codziennym nauczycielskim świecie, zabieganym „od dzwonka do dzwonka”, wciąż na nowo wskrzesić w sobie tę nowatorską iskrę? Jak nie popaść w rutynę i lenistwo, gdy tyle gotowych materiałów mamy na wyciągnięcie ręki?

Podczas sesji będziemy mówić o naszej kreatywności, ale też o tym, jak rozwijać w naszych uczniach myślenie i zdolności twórcze oraz jak inspirować ich do indywidualnych poszukiwań. Porozmawiamy o tym, jak i gdzie szukać inspiracji dla siebie i dla naszych kursantów. Zaprosimy Platona, Freuda, Junga, de Bono, a także każdą inną sławną osobę, którą tylko zechcecie. Będzie muzycznie i plastycznie. Będzie inaczej. No i wreszcie będzie coś więcej o naszych tytułowych kapeluszach!

Luiza Wójtowicz-Waga / PASE
 

3. Integracja, interakcja, akcja – czyli jak scalić grupę poprzez zabawę
W związku z coraz bardziej powszechną koniecznością znajomości języków obcych w naszych czasach często się zdarza, że słuchacze pomimo deklaracji, że uczą się dla przyjemności, to nierzadko mają w tyle głowy ukrytą potrzebę wykorzystania nowo nabytych umiejętności również w życiu zawodowym. Dla lektora oznacza to, że z jednej strony powinien zadbać o dobrą atmosferę w grupie, aby jego uczniowie czuli się zintegrowani, ciekawi siebie i swoich wypowiedzi, bo tylko w takich warunkach słuchacze otworzą się na język i będą odczuwać prawdziwą przyjemność z przychodzenia na nasze zajęcia. Z drugiej zaś strony musimy starać się zaspakajać najwyższe wymagania naszych klientów i uczniów i pokazywać im, że z nami naprawdę dużo się uczą, są komunikatywni, a pojęcie „bariery językowej” staje się dla nich coraz bardziej obce.

Zapraszamy serdecznie na warsztat poświęcony chwytom , trikom, zabawom, które służą zarówno zintegrowaniu naszej klasy/grupy na uczelni/grupy w szkole językowej, jak i sposobom na określanie i realizację właściwie wyznaczonych celów merytorycznych. Nauczymy się jak korzystając z przyziemnych spraw możemy wyposażyć ucznia w bardzo przydatne reakcje językowe potrzebne w przeróżnych sytuacjach dnia powszedniego. Będzie dużo pomysłów na lekcje na różnych poziomach zaawansowania, będzie dynamicznie i wesoło, ale bardzo konkretnie.

Dorota Nieto-Kuczynska i David Nieto-Rasiński / EL UNIVERSO

Rejestracja

Opłaty:

Wczesna rejestracja

do 12 listopada

Normalana rejestracja
Posiadacze karty VICE VERSA*  110 zł

130 zł

Pozostali uczestnicy  120zł  140 zł

*zniżka dotyczy wyłącznie rejestracji indywidualnej

 

Serdecznie zapraszamy!