Białystok - warsztaty metodyczne

30 stycznia (poniedziałek) 2012, godz. 13 - 15:15
Best Western Hotel Cristal
ul. Lipowa 3/5

BIAŁYSTOK

 

 

 

 

 

  • dla nauczycieli klas 4-6 szkoły podstawowej

Let’s Connect Teachers with Students - jak budować dobre relacje z uczniami i zwiększać ich motywację do nauki języka angielskiego

Szkolenie pomoże nauczycielom lepiej zrozumieć uczniów, dostrzec ich potrzeby emocjonalne i społeczne, poznać różne style uczenia się i stworzyć w klasie optymalne warunki do nauki języka. Zastanowimy się wspólnie, jak motywować młodszych nastolatków i jak stworzyć przyjazną atmosferę w klasie, aby czerpać radość z nauczania i sprawić, że uczniowie nabiorą pewności siebie, będą chętnie uczestniczyć w lekcji i mówić po angielsku.

Uczestnicy sesji otrzymają egzemplarz podręcznika Let's Connect - nowego kursu do klas 4-6 szkoły podstawowej.

 

  • dla nauczycieli klas gimnazjalnych

Never Boring – Never Easy - o nauczaniu w grupach na zróżnicowanym poziomie zaawansowania

Każdy z Twoich uczniów jest inny: Tomek – przyszły pisarz, Kuba - sportowiec, Kasia – cicha myszka… Każdy inny, wszyscy w tej samej klasie.

Celem sesji jest pokazanie sposobów na pracę w grupie o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Przyjrzymy się różnicom między uczniami i ich przyczynom, zbudujemy bank pomysłów na efektywny rozwój języka każdego ucznia. Uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie zarządzać klasą i jak przekazywać informację zwrotną. A wszystko w atmosferze towarzyszącego nam motta: każdy inny – każdy wyjątkowy.

 

  • szkolenie Cambridge ESOL dla nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów

Piosenki na lekcji angielskiego jako źródło motywacji do nauki dla dzieci i młodzieży

Każdy język ma swoją intonację, rytm oraz melodię. Śpiewanie zdaje się być bardziej ekspresyjną formą wyrazu językowego niż mówienie. Innymi słowy, stanowi naturalny sposób komunikowania się, który może być źródłem wielu możliwości edukacyjnych zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Słuchacze dowiedzą się, w jaki sposób muzyka, rytm oraz słowa piosenek mogą motywować uczniów i jak najlepiej wykorzystać piosenki na lekcjach w szkole podstawowej i gimnazjum.

 

Każdy uczestnik konferencji otrzyma:

  • certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu
  • 2 plakaty do dekoracji sal lekcyjnych
  • kalendarz plakatowy na rok 2012

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc uprzejmie prosimy o potwierdzanie uczestnictwa e-mailem cambridge@cambridge.org.pl (podając w tytule miasto konferencji).

 

Podczas konferencji serdecznie zapraszamy do odwiedzenia stoisk centrów egzaminacyjnych University of Cambridge ESOL Examinations. Na stoiskach można będzie zapoznać się z ofertą najpopularniejszych na świecie certyfikatów językowych dla uczniów i nauczycieli języka angielskiego.

Kiermasz książek Cambridge University Press z rabatem konferencyjnym poprowadzi Księgarnia Bookland.