Warszawa - IELTS Days

21 marca (piątek)  godz. 11:30-14:30
Centrum Zielna
ul. Zielna 37, sala Wystawowa, V p. 

WARSZAWA

 

 

 

 

 

PROGRAM KONFERENCJI


11:30–12:00 Rejestracja uczestników

12:00–13:00 Understanding IELTS - Matt Byrski, British Council

W czasie warsztatu omówiona zostanie struktura i kryteria oceniania egzaminu IELTS. Przedstawione zostaną także ogólne wskazówki dotyczące przygotowania słuchaczy do IELTS.

Matt Byrski jest nauczycielem z 16-letnim stażem, pracującym w Centrum Nauczania Języka Angielskiego British Council w Warszawie, gdzie przygotowuje słuchaczy do testu IELTS. Poza Polską angielskiego uczył także w Australii, prowadząc kursy ELICOS (English Language Intensive Courses for Overseas Students) na Australian Institute for Commerce and Languages i Carrick Institute of Education w Sydney. Jest szeczególnie zainteresowany metodyką CALL (nauka języków obcych wspomagana komputerem) i CLIL (zintegrowane nauczanie przedmiotowo-językowe).

13:00–13:30 Przerwa na kawę i herbatę

13:30–14:30 The impact of the IELTS Writing criteria on the classroom - Vanessa Jakeman, Cambridge University Press

W czasie sesji w skrócie omówiony zostanie format testu i zakres zadań, z jakimi muszą zmierzyć się studenci. Przedstawione zostaną przykłady kluczowych kryteriów oceny i ich odzwierciedlenie w pracach kandydatów na różnych poziomach biegłości językowej. W warsztat wplecione zostaną zadania z podręcznika przygotowującego do egzaminu IELTS w celu pokazania strategii, umiejętności i obszarów językowych, zarysowane przez kryteria oceny części Writing. Prowadząca pokaże także dodatkowe ćwiczenia pomocne w dalszym ćwiczeniu umiejętności niezbędnych do tego, by kandydaci osiągnęli oczekiwany przez nich wynik w części pisemnej IELTS.

Vanessa Jakeman jest nauczycielką języka angielskiego, która przez 10 lat mieszkała i uczyła języka w Hong Kongu, pracując jednocześnie jako Subject Officer w Hong Kong Examinations Authority. Pracowała także She dla UCLES (4 lata poświęcone IELTS I jako Group Manager dla egzaminów specjalistycznych). Z Cambridge English Language Assessment współpracuje od 1994 (IELTS, egzaminy z angielskiego ogólnego i biznesowego) a obecnie w swojej pracy skupia się głównie na IELTS i jest współautorką „IELTS 1 and 2 practice tests” (wydanych przez Cambridge University Press). 

 

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Sprzedaż publikacji wydawnictwa Cambridge poprowadzi księgarnia Bookland.

 

NOWOŚĆ 2014


Przewodnik po egzaminie IELTS napisany przez samych twórców testu!

  • Publikacja odpowiednia dla osób na różnych poziomach biegłości językowej (B1-C1).
  • Ćwiczenia opracowane na podstawie analizy autentycznych odpowiedzi zdających oraz popełnianych przez nich błędów.
  • 8 przykładowych testów IELTS umożliwia kandydatom zapoznanie się z formatem egzaminu.
  • Materiał wideo zawarty na DVD-ROMie znacznie ułatwia przygotowanie do części ustnej egzaminu. 


Zobacz fragment książki IELTS.

 

POLECAMY TAKŻE: