Opowiedz mi bajkę... - festiwal teatralny dla licealistów

marzec - listopad 2012
Warszawa

Czy marzyliście Państwo kiedyś o tym, aby stworzyć sztukę teatralną lub wystąpić na scenie? Możecie sobie wyobrazić, aby jedną z baśni Braci Grimm zinterpretować na nowo i uwspółcześnić? Jeśli chcecie Państwo zrealizować ciche marzenia swoich uczniów praz swoje, zgłoście swoją szkołę do udziału w naszym bajkowym festiwalu.

  • W projekcie może wziąć udział 7 szkół z Warszawy. W każdej szkole nauczyciele języka niemieckiego wspólnie z max. piętnastoosobową grupą uczniów przygotowują inscenizację jednej z baśni Braci Grimm, w której występuje czarodziejska liczba siedem. Listę baśni do wyboru przygotuje Goethe-Institut. Szkoła, która zgłosi się jako pierwsza, ma więc największy wybór.
  • Nauczyciele języka niemieckiego we współpracy ze swoimi uczniami opracowują scenariusz oraz przygotowują przedstawienie, wraz z kostiumami i dekoracjami. Wszystko jest dozwolone - można wcielić się w rolę złego wilka, uszyć suknię dla Królewny Śnieżki, zaśpiewać piosenkę o dzielnym krawczyku...
  • W czerwcu wszystkie grupy spotkają się na festiwalu teatralnym, aby zaprezentować efekty swojej pracy. Podczas festiwalu jury Goethe-Institut wyłoni zwycięską drużynę. Na zwycięzców czeka atrakcyjna nagroda –warsztaty teatralne ze znanym z telewizji i teatru aktorem, Klaudiuszem Kaufmannem.
  • Zwycięska drużyna będzie miała możliwość wspólnie z ekspertem przygotować się do kolejnych występów, oraz udoskonalić swój warsztat teatralny – popracować nad emisją głosu oraz wyrażaniem emocji przy pomocy mimiki i gestów. Profesjonalnie przygotowana grupa uczniów i nauczycieli będzie miała okazję ponownie zaprezentować swoją inscenizację szerokiej publiczności:

             - w ramach Europejskiego Dnia Języków,
             - w ramach Dnia Nauczyciela,
             - na otwarciu wystawy „Baśniowe Światy”.

  • Każda grupa prowadzi również dokumentację z prób i przygotowań. Również tutaj fantazja nie ma granic. Można nakręcić film, napisać pamiętnik lub przygotować wystawę fotograficzną.

 

Świat jest teatrem, a więc śmiało, Opowiedz mi bajkę!

Kontakt:
Patrycja Tajer
tajer@warschau.goethe.org