Lublin - Kapelusze Lektora

14 stycznia (sobota), godz. 9-15
Hotel EUROPA
ul. Krakowskie Przedmieście 29

LUBLIN

 

 

Członkom Programu VICE VERSA dla nauczycieli przysługuje zniżka. Szczegóły na formularzu rejestracyjnym Organizatora.

Rejestracja

Zrozumieć ADHD. O zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi / Magda Kidybińska

Jakie są charakterystyczne zachowania ucznia z ADHD? Co czuje i jak odbiera świat? O czym należy pamiętać pracując z uczniem nadpobudliwym psychoruchowo? Jak możesz go wspierać w osiąganiu lepszych wyników w nauce?

Podczas warsztatu spróbujemy lepiej zrozumieć sposób myślenia, reakcji i zachowań ucznia oraz zdefiniować typowe zachowania i objawy ADHD, czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Sesja dostarczy uczestnikom wiele praktycznych wskazówek wspomagających pracę z uczniem z ADHD. Lepsze zrozumienie i pogłębiona wiedza zmobilizują uczestników do działań wspierających ucznia z ADHD w jego zmaganiu się ze sobą i otaczającym go światem.

Pamięć to skarbnica umysłu.

O technikach zapamiętywania w nauce języków obcych / Magda Kidybińska

Kiedy grecka bogini pamięci, Mnemosyne, urodziła Zeusowi dziewięcioro dzieci, na świat przyszło dziewięć Muz - ze związku pamięci z porządkiem zrodziła się kreatywność i wyobraźnia.

Proponowany warsztat z technik pamięci wykorzystuje mitologiczną formułę porządek + kreacja = pamięć. Podczas sesji wprowadzę Was w tajniki ludzkiego umysłu i natury pamięci, jakże ważnej w nauce języków obcych. Poznacie wzory pamięci, wpływ wieku na jej efektywność, przede wszystkim poznacie i przećwiczycie konkretne mnemotechniki do wykorzystania w nauce języków obcych. Będzie o logice, wyobraźni, skojarzeniach Porymujemy, zbudujemy łańcuch z ogniw, jednym słowem będziemy się na poważnie dobrze bawić!

Szef kuchni czy GPS? O sztuce kierowania grupą / Milada Krajewska

Jak organizujesz i prowadzisz pracę w grupach? Jaki jest twój styl zarządzania zespołem uczniów?

W trakcie prezentacji, przeznaczonej dla nauczycieli młodzieży i dorosłych, omówimy sprawdzone techniki, które pozwalają optymalnie wykorzystać pracę grupową na lekcji języka obcego. Przyjrzymy się konkretnym pomysłom na to, jak przekształcić standardowe ćwiczenia z podręcznika w interaktywne zadania zespołowe, jak sprawnie dokonać podziału na grupy oraz jak skutecznie monitorować ich pracę. Zastanowimy się też, jak lektor może motywować uczniów do tego, by praca w grupach była w 100% czasem efektywnej nauki.

Warsztaty poprowadzą:

Magda Kidybińska - trener, metodyk, lektor języka angielskiego z wieloletnim stażem i niegasnącym zapałem. Wiceprezes Zarządu PASE ds. szkoleń, opiekun merytoryczny Kapeluszy Lektora III i IV. Absolwentka Filologii Angielskiej oraz studiów MBA. Pracuje jako Kierownik Zespołu Szkoleniowego w Lang LTC w Warszawie. Uczyła w Polsce i za granicą, głównie młodzież i dorosłych. Autorka publikacji na temat nauczania języków obcych w prasie i pismach branżowych. Brała udział w konferencjach metodycznych dla nauczycieli i metodyków prezentując autorskie materiały dotyczące pamięci, modalności, nauczania wielozmysłowego i lateralizacji. Od wielu lat żywo zainteresowana tematem procesów neurolingwistycznych w kontekście praktycznego ich zastosowania w nauczaniu i szkoleniach.


Milada Krajewska - w sali lekcyjnej od 1997 roku uczy się od swoich uczniów, jak uczyć. Poza szkołą projektuje i konsultuje metodycznie materiały dydaktyczne. Poza zasięgiem komputera – jako trener - dzieli się doświadczeniami z nauczycielami w Polsce i zagranicą. Własne przepisy na lekcje tworzy zgodnie z zasadą: wzbogać smak starych dobrych technik szczyptą najświeższych nowinek o nauczaniu. Nauczyciel wizualny z nieukrywaną słabością do eksperymentowania na lekcji i zaskakiwania uczniów.