O nas

Bookland.net jest spółką z kapitałem polskim działającą na polskim rynku książki od 1990 roku. Firma rozpoczęła swą działalność otwierając w Alejach Jerozolimskich w Warszawie pierwszą w Polsce księgarnię językową. W księgarni tej początkowo sprzedawane były wyłącznie materiały do nauki języka angielskiego wydawnictwa Longman, którego Bookland.net był wówczas wyłącznym importerem. Od 2000 roku Bookland.net stopniowo rozszerzał swoją ofertę o pozostałe wydawnictwa językowe polskie i zagraniczne. Będąc wyłącznym importerem wiodącego wydawnictwa ELT (English Language Teaching) firma Bookland.net, poprzez nawiązanie współpracy z lokalnymi księgarniami w wielu miastach Polski, przyczyniła się do powstania i rozwoju obecnie funkcjonującej w Polsce sieci sprzedaży materiałów językowych. Obecnie Bookland.net dysponuje siecią własnych księgarń językowych oraz  hurtowni w następujących miastach: Warszawa, Łódź, Białystok, Rzeszów, Lublin, Kielce i Biała Podlaska.

W 2006 roku Bookland.net, wspólnie z firmami Omnibus i International House, utworzył spółkę o nazwie Platforma Dystrybucyjna Edu-książka, która prowadzi sprzedaż hurtową materiałów językowych wiodących wydawnictw zagranicznych i polskich oraz podręczników edukacji ogólnej większości polskich wydawnictw edukacyjnych. Klientami Platformy Dystrybucyjnej są sieci księgarń udziałowców oraz setki dystrybutorów i księgarń z całej Polski. Centrum dystrybucyjnym Platformy Dystrybucyjnej jest hurtownia w Błoniu pod Warszawą, gdzie działa magazyn wysokiego składowania. Stamtąd firma organizuje wysyłki do  własnych hurtowni w następujących miastach: Warszawa, Łódź, Poznań, Katowice, Wrocław, Olsztyn, Kraków, Bielsko-Biała oraz do niezależnych dystrybutorów w innych miastach.

Głównym celem firmy jest zapewnienie sprawnego dostępu do możliwie tanich podręczników oraz maksymalnie szerokiej gamy materiałów edukacyjnych dla swoich klientów. Zadanie, które stawia przed sobą zarząd spółki Bookland.net na najbliższe lata to rozwój własnych placówek detalicznych, których oferta jest stale poszerzana o nowe materiały dydaktyczne edukacji ogólnej. Z drugiej strony – jako udziałowiec Platformy Dystrybucyjnej– spółka ma na celu rozwinięcie handlu hurtowego na terenie całej Polski.