Warszawa - Konferencja dla nauczycieli języków obcych i nie tylko

5 czerwca (czwartek) 2014, godz. 13-15:45
Aula Centrum Edukacji Grupa ORLEN
ul. Kobylińskiego 25

WARSZAWA

 

 

 

 

 

 

13.00 – 14.00 – JAK SKUTECZNIE MOTYWOWAĆ SIEBIE I INNYCH - Aleksander Pawlicki

14.00 – 14.30 – przerwa kawowa oraz prezentacja wydawnictw

14:30 - 15:30 - trzy równoległe sesje

SESJA I

dla nauczycieli języka angielskiego

SESJA II

dla nauczycieli języka niemieckiego

SESJA III

dla nauczycieli wczesnoszkolnych

FLEXIBLE Teaching

Sprachspiele und interaktive online-Aufgaben als Motivationsfaktor für den Deutschunterricht

„Razem góry przeniesiemy” - o rozwijaniu i podtrzymywaniu motywacji dzieci do nauki

Grzegorz Fidala

Oxford

Piotr Garczyński, Goethe Institut w Warszawie

Beata Zielińska-Rocha

Pearson

 

15.45 – Zakończenie konferencji – rozdanie Certyfikatów  

 

Sprzedaż publikacji wydawnictwa Pearson poprowadzi księgarnia Bookland.

 

Aleksander Pawlicki jest absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Nauk Społecznych Polskiej Akademii Nauk oraz – w zakresie rzemiosła trenerskiego – Szkoły Trenerów Akademii SET. Prowadził badania w Forschugstelle Osteuropa Uniwersytetu w Bremie, uczestniczył w pracach Zakładu Studiów Interdyscyplinarnych nad Edukacją Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, pracował na Uniwersytecie Jagiellońskim (z którym nadal współpracuje). Szkołę odwiedzał w rozmaitych rolach: ucznia, nauczyciela, dyrektora i rodzica, a także opiekuna wizytatorów ds. ewaluacji. Uczy od roku 1997 po dziś dzień historii, wiedzy o społeczeństwie, filozofii i retoryki. Autor podręczników do historii i WOS oraz licznych scenariuszy lekcji, brał udział w tworzeniu podstawy programowej, modyfikowaniu egzaminów zewnętrznych CKE oraz w reformie nadzoru pedagogicznego. Uczestniczył w badaniach programu PISA. Wyróżniony w Konkursie na Najlepszego Nauczyciela Warszawy od lat promuje debatowanie w stylu oksfordzkim animując Warszawską Ligę Debatancką.
Zdarzyło mu się także: prowadzić badania archiwalne i pisać książki o cenzurze w PRL, wydawać gazetę, być dziennikarzem prasowym i telewizyjnym, prowadzić program TV, współtworzyć muzeum, grać w piłkę w klubie z klasy B, być operatorem młota pneumatycznego w Elektrociepłowni Siekierki, zaprojektować maszynę dla Centrum Nauki Kopernik, uczyć studentów, uczestniczyć w projekcie przesuwania Pałacu Kultury, a także reżyserować i grać w przedstawieniach szkolnych teatrów amatorskich oraz opublikować broszurę o historii Polski pod efektownymi tytułami: po szwedzku -
„På upptäcktsfärd i Polen” i po niderlandzku - „Reis naar het onbekende - wedstrijd over de kennis van Polen”. 

 

Grzegorz Fidala jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych oraz Wydziału Anglistyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczył zarówno w szkołach publicznych jak i prywatnych w Polsce i za granicą, m.in. Akademii Nauki, Wyższej Szkole Bankowej (Toruń), New York School (Rzym). Konsultant Metodyczny oraz trener Oxford University Press w województwie kujawsko – pomorskim od 2007 roku. Szczególnie interesują go rozwijanie sprawności mówienia, wykorzystanie gier oraz nowoczesnych technologii w nauczaniu języka angielskiego.
Nauczanie elastyczne, czyli jak motywować uczniów,aby dostrzegli gdzie i do czego język angielski przyda im się w życiu.
Zawsze chciałem, by moi uczniowie traktowali język angielski nie jako przedmiot szkolny, ale użyteczną umiejętność, którą da się wykorzystać w życiu. Jedną z najważniejszych zalet tego podejścia jest oddziaływanie na wewnętrzną motywację. Niestety, nie żyjemy w anglojęzycznym kraju, co sprawia że musimy podejmować wyzwanie zachęcania ich do używania języka angielskiego jako narzędzia do realizacji codziennych czynności… Co może nam w tym pomóc? I jak sprawić, żeby uczniowie chcieli się uczyć?


W tej prezentacji odpowiemy na te pytania i pokażemy co może nam, nauczycielom, pomóc - począwszy od wyboru materiałów podręcznikowych, CLIL, gamifikację, rozwiązania cyfrowe, poszukiwanie graffiti jak również samego Jamesa Bonda.
 

Rejestracja