Toruń - Kapelusze Lektora V - WARSZTATY ODWOŁANE

11 lutego (sobota), godz. 9-15
 

TORUŃ

 

 

Członkom Programu VICE VERSA dla nauczycieli przysługuje zniżka. Szczegóły na formularzu rejestracyjnym Organizatora.

Rejestracja

Zrozumieć ADHD. O zespole nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi / Magda Kidybińska

Jakie są charakterystyczne zachowania ucznia z ADHD? Co czuje i jak odbiera świat? O czym należy pamiętać pracując z uczniem nadpobudliwym psychoruchowo? Jak możesz go wspierać w osiąganiu lepszych wyników w nauce?

Podczas warsztatu spróbujemy lepiej zrozumieć sposób myślenia, reakcji i zachowań ucznia oraz zdefiniować typowe zachowania i objawy ADHD, czyli zespołu nadpobudliwości psychoruchowej. Sesja dostarczy uczestnikom wiele praktycznych wskazówek wspomagających pracę z uczniem z ADHD. Lepsze zrozumienie i pogłębiona wiedza zmobilizują uczestników do działań wspierających ucznia z ADHD w jego zmaganiu się ze sobą i otaczającym go światem.

Praca nad błędem. O rozwijaniu kompetencji ucznia poprzez efektywne poprawianie błędów / Aldona Serewa

Podczas warsztatu zdiagnozujemy czym jest błąd w nauce języka obcego i jakie postawy wyzwala w uczniu i nauczycielu. Zastanowimy się jak dobierać metody korygowania błędów, aby w optymalny sposób pomóc uczniowi rozwijać jego kompetencje językowe w obszarze mówienia i pisania. Spojrzymy na błąd z perspektywy ucznia. Porozmawiamy o udzielaniu informacji zwrotnej. Przekonamy się, w jaki sposób systematyczna praca nad błędem prowadzi do większego zaangażowania ucznia, rozwijania jego niezależności oraz poczucia sukcesu.

Pamięć to skarbnica umysłu.

O technikach zapamiętywania w nauce języków obcych / Magda Kidybińska

Kiedy grecka bogini pamięci, Mnemosyne, urodziła Zeusowi dziewięcioro dzieci, na świat przyszło dziewięć Muz - ze związku pamięci z porządkiem zrodziła się kreatywność i wyobraźnia.

Proponowany warsztat z technik pamięci wykorzystuje mitologiczną formułę porządek + kreacja = pamięć. Podczas sesji wprowadzę Was w tajniki ludzkiego umysłu i natury pamięci, jakże ważnej w nauce języków obcych. Poznacie wzory pamięci, wpływ wieku na jej efektywność, przede wszystkim poznacie i przećwiczycie konkretne mnemotechniki do wykorzystania w nauce języków obcych. Będzie o logice, wyobraźni, skojarzeniach Porymujemy, zbudujemy łańcuch z ogniw, jednym słowem będziemy się na poważnie dobrze bawić!

Warsztaty poprowadzą:

Magda Kidybińska - trener, metodyk, lektor języka angielskiego z wieloletnim stażem i niegasnącym zapałem. Wiceprezes Zarządu PASE ds. szkoleń, opiekun merytoryczny Kapeluszy Lektora III i IV. Absolwentka Filologii Angielskiej oraz studiów MBA. Pracuje jako Kierownik Zespołu Szkoleniowego w Lang LTC w Warszawie. Uczyła w Polsce i za granicą, głównie młodzież i dorosłych. Autorka publikacji na temat nauczania języków obcych w prasie i pismach branżowych. Brała udział w konferencjach metodycznych dla nauczycieli i metodyków prezentując autorskie materiały dotyczące pamięci, modalności, nauczania wielozmysłowego i lateralizacji. Od wielu lat żywo zainteresowana tematem procesów neurolingwistycznych w kontekście praktycznego ich zastosowania w nauczaniu i szkoleniach.

Aldona Serewa - absolwentka filologii angielskiej oraz podyplomowych studiów dla tłumaczy Uniwersytetu Śląskiego. Pracowała jako dyrektor metodyczny szkoły języków obcych Warsaw Study Centre, posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy lektorki, trenerki i konsultantki metodycznej. W swojej pracy lektorki i trenerki lubi absolutnie każdego ucznia, chętnie szuka kreatywnych rozwiązań, skupia się na motywacji, indywidualizacji procesu nauki i rozwijaniu kreatywności. Nauczanie to dla niej praca pełna pasji, poszukiwań i odkryć.Wolne chwile to książka, radio i herbata. Zimą narty a latem woda. Przez okrągły rok – roczna córeczka-cudeńko!