Zielona Góra - Kapelusze Lektora VII


8 grudnia (niedziela) 2013; g. 9-14:50
ul. Piaskowa 3c

ZIELONA GÓRA

 

 

 

 

 

 

 

P R O G R A M

I. SŁABSZY, ZDOLNY, GENIUSZ, LEŃ, czyli jednak się taki urodził, co by wszystkim dogodził.

Anna Gębka Suska

 

Niezależnie od typu zajęć, które prowadzimy, poziomu zaawansowania i wieku naszych uczniów oraz środowiska, w którym kurs ma miejsce, każda grupa ma jedną wspólną cechę: uczestnicy są zawsze na zróżnicowanym poziomie. I nie chodzi tu jedynie o znajomość języka - zróżnicowany poziom to odmienne zdolności, odmienna historia, ambicje, plany, doświadczenia, dojrzałość. Jak pogodzić uczniów zdolnych z mniej zdolnymi, ambitnych z mniej ambitnymi, leni z pracusiami? Zapraszamy na sesję, w której celem jest pokazanie wielu praktycznych pomysłów na to, jak w ramach jednego ćwiczenia pobudzić tych lepszych i tych gorszych, jak w jednej klasie wyznaczyć cele wszystkim i jak indywidualnie zaopiekować się każdym uczestnikiem kursu.

 

 

II. CO INTELIGENTNY NAUCZYCIEL WIEDZIEĆ POWINIEN O INTELIGENCJI SWOICH UCZNIÓW.

Małgorzata Tetiurka

 

Teoria Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera wyrosła z krytycznego nastawienia do poglądu, że istnieje tylko jeden rodzaj ludzkiej inteligencji, który może być dokładnie zmierzony za pomocą testów psychometrycznych. Teoria ta budzi mieszane uczucia, ale badania przeprowadzone w szkołach działających w myśl jej założeń pokazały „kulturę wytężonej pracy, szacunku i troski”, wzajemnej współpracy i uczenia się od siebie nawzajem oraz działania umożliwiające wszystkim uczniom osiąganie wysokich wyników. W poszukiwaniu lekarstwa na niedociągnięcia polskiego systemu edukacji wielu edukatorów łaskawszym okiem patrzy na to, co może zaoferować teoria Gardnera. W czasie tej prezentacji podzielę się z Państwem moimi doświadczeniami z Teorią Inteligencji Wielorakich i pokażę, jakie może mieć zastosowanie w polskim kontekście.

 

 

III. STORYTELLING B.O., czyli o nauczaniu języków obcych poprzez historie dla małych i dużych.

Anna Gębka Suska

 

Dawno dawno temu… Za górami i lasami… Chyba każde dziecko a pewnie i większość dorosłych słysząc te od razu słowa nadstawia uszy i jest ciekawa o czym będzie historia… Celem warsztatu jest pokazanie jak kreatywnie można wykorzystać historyjki i opowiadania na lekcjach języka obcego aby zaktywizować uczniów. Pokażemy jak można zachęcić dzieci młodzież i dorosłych do nauki poprzez słuchanie, czytanie ale przede wszystkim tworzenie własnych historyjek. Zaprezentujemy również jak można wykorzystać obraz, dźwięk i muzykę oraz różne programy do do tworzenia cyfrowych historyjek (Digital stories). W trakcie sesji posłuchacie wielu ciekawych historyjek, zobaczycie co z nimi zrobić i przekonacie się jak łatwo i przyjemnie jest tworzyć własne opowiadania.

 


Rejestracja

 

Opłaty:

Wczesna rejestracja

 

Normalana rejestracja
Członkowie PASE i pracownicy szkoły członka PASE   110 zł
Posiadacze karty VICE VERSA*   120 zł
Pozostali uczestnicy    125 zł

*zniżka dotyczy wyłącznie rejestracji indywidualnej

 

Serdecznie zapraszamy!