Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Blog

 1. Tłumaczenie idiomów - metody i przykłady
  16
  Sierpień

  Tłumaczenie idiomów - metody i przykłady

  W języku angielskim funkcjonują, i pełnią istotną rolę, wyrażenia idiomatyczne, czyli idiomy. Jest to taki rodzaj wyrażeń, których nie da się dosłownie przetłumaczyć na inny język. Jak więc sobie poradzić, kiedy stajemy wobec konieczności dokonania przekładu treści, w której występują idiomy? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych technik, dzięki którym można zrobić to poprawnie.

  Czytaj więcej
 2. Recenzja po angielsku - wskazówki, przydatne zwroty i słownictwo
  09
  Sierpień

  Recenzja po angielsku - wskazówki, przydatne zwroty i słownictwo

  Recenzja jest dosyć trudną formą wypowiedzi pisemnej, ale umiejętność jej napisania jest koniecznością - dość często napisanie recenzji jest jednym z zadań na różnego rodzaju egzaminach. Trzeba pamiętać o tym, że pisanie recenzji wymaga zachowania jej prawidłowej struktury oraz zastosowania określonych wyrażeń i zwrotów. Sprawdźmy więc jak napisać recenzję po angielsku - na przykładzie recenzji filmu.

  Czytaj więcej
 3. Czy praca w grupach wspomaga rozwój dziecka?
  04
  Sierpień

  Czy praca w grupach wspomaga rozwój dziecka?

  Umiejętność pracy zespołowej jest jedną z ważniejszych umiejętności, jakie posiadać może człowiek. Już w pierwszych klasach szkoły podstawowej nauczyciele organizują lekcje tak, aby dzieci miały możliwość pracy w grupie. Dlaczego? Co zyskują członkowie grupy? Czy praca w grupach może być motorem rozwoju dziecka? A może ma jeszcze inne istotne zalety?

  Czytaj więcej
 4. Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci
  26
  Maj

  Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci

  Nauka angielskiego może przynieść dzieciom i ich rodzicom wiele satysfakcji i przyjemności. Tym bardziej, jeśli prowadzona jest w przyjaznej, radosnej atmosferze wspólnej zabawy. A jak połączyć naukę języka z zabawą? Wykorzystując naturalną chęć dziecka do ruchu i śpiewania — dzięki temu szybko i naturalnie będzie przyswajało nowe słowa i zwroty, robiąc to, co naprawdę uwielbia. Jakie piosenki warto wykorzystać? Jak i dlaczego ta metoda nauki języka działa? Oto wszystko, co rodzice powinni wiedzieć.

  Czytaj więcej
 5. Czym jest matura dwujęzyczna i kto może ją zdawać?
  24
  Maj

  Czym jest matura dwujęzyczna i kto może ją zdawać?

  Każdy maturzysta wie, że egzamin maturalny obejmuje język polski, matematykę i wybrany język nowożytny na poziomie podstawowym oraz jeden wybrany przedmiot na poziomie rozszerzonym. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że na egzaminie maturalnym może również przystąpić do tak zwanej matury dwujęzycznej z języka obcego nowożytnego. Czym jest egzamin na poziomie dwujęzycznym? Czym różni się od egzaminu na poziomie rozszerzonym? Oto wszystko, co warto wiedzieć.

  Czytaj więcej
 6. Co to jest matura międzynarodowa i jakie są z niej korzyści?
  24
  Maj

  Co to jest matura międzynarodowa i jakie są z niej korzyści?

  Matura międzynarodowa, czyli matura IB, jest egzaminem, do którego przystąpić mogą uczniowie szkół średnich, podobnie jak do naszej - tradycyjnej matury. Każdego roku podchodzą do niej tysiące uczniów z całego świata, w tym kilkuset z Polski. Czy warto postawić na międzynarodowy egzamin maturalny - jakie są z niego korzyści? Na czym polega matura IB i jak się do niej przygotować? Zachęcamy do lektury.

  Czytaj więcej
 7. Jak napisać egzamin ósmoklasisty na 100% ?
  20
  Kwiecień

  Jak napisać egzamin ósmoklasisty na 100% ?

  Już pod koniec maja kolejny rocznik ósmoklasistów przystąpi do najważniejszego w swoim dotychczasowym życiu egzaminu - egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W jaki sposób przygotować się do niego? Jak i z czego uczyć? Na co zwrócić uwagę, aby zdać go na maksymalną ilość punktów?

  Czytaj więcej
 8. Dlaczego nauka języków obcych jest ważna z perspektywy zdania matury i nie tylko?
  07
  Kwiecień

  Dlaczego nauka języków obcych jest ważna z perspektywy zdania matury i nie tylko?

  Zapewne cały czas słyszysz „ucz się języków, a będziesz miał/miała w przyszłości lżej”, a ty nadal nie wiesz dlaczego to takie ważne? Dodatkowo masz wrażenie, że te słowa są wyolbrzymione - wiele osób tak ma.

  Jednakże nauka języków obcych jest naprawdę kluczowa i to nie tylko ze względu na konieczność zdania egzaminów. Istnieje o wiele więcej innych powodów, których nie widać na pierwszy rzut oka i które mogą zachęcić Cię do poszerzenia umiejętności językowych - nie tylko j. angielskiego, ale i hiszpańskiego czy innego. Oto kilka z nich.

  Czytaj więcej
 9. „My Słowianie…” – czyli po słowiańsku o słowiańskim
  07
  Kwiecień

  „My Słowianie…” – czyli po słowiańsku o słowiańskim

  Jak to wszystko się zaczęło?

  Czytaj więcej
 10. Jak matematyka pomoże ci w przygotowaniu się do matury z języka angielskiego?
  07
  Kwiecień

  Jak matematyka pomoże ci w przygotowaniu się do matury z języka angielskiego?

  Przypomnij sobie ostatnią sytuację, kiedy zastanawiałeś się nad sensem uczenia się matematyki. Prawda jest taka, choć czasem trudno się do tego przyznać, że każdego z nas nie raz dopadły takie wątpliwości. Dlaczego więc musimy spędzać kolejną już godzinę nad dziesiątym zadaniem z naszego np. Podręcznika do MAteMATyki 2? Szczególnie, że to liceum - powinniśmy się zająć przygotowaniem do matury!

  A co jeśli powiem ci, że te zadania zagwarantują ci sukces nie tylko na maturze z matematyki? Okazuje się, że pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego przedmioty, wzajemnie się uzupełniają.

  Czytaj więcej