Opinie o Nas
Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Blog

 1. 5 porad jak zachęcić dzieci do nauki języków obcych
  23
  Lut

  5 porad jak zachęcić dzieci do nauki języków obcych

  Nauka języków obcych jest obecnie jedną z najlepszych inwestycji w rozwój i edukację dziecka. Znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego otwiera drzwi na świat - umożliwia podróże w różne zakątki świata, podjęcie studiów na najlepszych zagranicznych uczelniach czy wreszcie możliwość znalezienia satysfakcjonującej pracy poza granicami kraju.

  Czytaj więcej
 2. Słowo "miłość" w różnych językach świata
  10
  Lut

  Słowo "miłość" w różnych językach świata

  Walentynki, czyli Święto Zakochanych, zbliżają się wielkimi krokami. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak powiedzieć "kocham Cię" w różnych językach obcych? Zapewne nie - a szkoda. Nauczenie się wymawiania tych słów jest nie tylko niezłym treningiem dla mózgu, ale także świetnym sposobem na zabawną randkę i zaimponowanie ukochanej osobie wiedzą.

  Czytaj więcej
 3. 5 metod nauki języka angielskiego
  09
  Lut

  5 metod nauki języka angielskiego

  Nauka języka angielskiego jest prawdopodobnie jednym z ważniejszych zadań, jakie na ścieżce edukacji stoją przed każdym dzieckiem, nastolatkiem i dorosłym. W dzisiejszym świecie, w którym brak już właściwie granic między krajami i kulturami, tylko brak znajomości języka ogranicza nasze możliwości poznawcze. Jeśli pokonamy tę barierę, świat stanie przed nami otworem - będziemy mogli nawiązać towarzyskie i zawodowe kontakty z ludźmi z każdego zakątka kuli ziemskiej.

  Czytaj więcej
 4. Nauka języka niemieckiego - jak zacząć, jak się uczyć?
  12
  Sty

  Nauka języka niemieckiego - jak zacząć, jak się uczyć?

  Czy języka niemieckiego można nauczyć się samodzielnie, bez konieczności korzystania z korepetycji lub kursu w szkole językowej? Wbrew obiegowym opiniom jest to możliwe. Korzystając z odpowiednich pomocy naukowych, możesz opanować porozumiewanie się języku niemieckim na bardzo dobrym poziomie.

  Czytaj więcej
 5. Nauka języka hiszpańskiego - jak zacząć?
  29
  Gru

  Nauka języka hiszpańskiego - jak zacząć?

  Język hiszpański jest drugim po języku chińskim najczęściej używanym na świecie. Porozumiewa się nim ponad 405 milionów ludzi w Ameryce Południowej i Północnej, Europie, Północno-Wschodniej Afryce i innych częściach świata. Hiszpański jest oficjalnym językiem w aż 21 krajach świata i ojczystym dla ponad 330 milionów ludzi. To tylko kilka, wydawać by się mogło, suchych faktów. Ale liczby te powinny uzmysłowić nam, że nauka hiszpańskiego jest jak najbardziej uzasadniona, i że może nam ona przynieść wiele istotnych korzyści.

  Czytaj więcej
 6. Zawód, w którym bezwzględnie wymagana jest znajomość języka obcego
  15
  Gru

  Zawód, w którym bezwzględnie wymagana jest znajomość języka obcego

  Znajomość języka obcego, w szczególności angielskiego, jest coraz częściej jednym z głównych i najważniejszych wymogów stawianych kandydatom do pracy. Obecnie w aż dwóch przypadkach na trzy pracodawca stawia umiejętność posługiwania się językiem obcym jako wymóg wobec aplikanta.

  Czytaj więcej
 7. Jak zmotywować się do nauki nowego języka?
  08
  Gru

  Jak zmotywować się do nauki nowego języka?

  W czasach współczesnych znajomość języka obcego jest nieoceniona. Nic więc dziwnego, że rodzice już od najmłodszych lat inwestują w rozwój dzieci zapisując je na dodatkowe zajęcia czy też posyłając do dwujęzycznej szkoły. Umiejętność posługiwania się językiem obcym otwiera wiele perspektyw i możliwości. Bezsprzecznie przyczynia się do odniesienia wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Znajomość języka obcego pomaga w zdobyciu wymarzonego wykształcenia, ułatwia porozumiewanie się w pracy czy podczas zagranicznych podróży.

  Czytaj więcej
 8. Poziomy znajomości języka angielskiego
  16
  Lis

  Poziomy znajomości języka angielskiego

  Obowiązująca w Europie klasyfikacja biegłości językowej składa się z trzech podstawowych poziomów, z których każdy dzieli się na kolejne dwa - oznacza to, że skala zawiera sześć poziomów. Nosi ona nazwę skali Rady Europy i według niej oceniana jest znajomość nie tylko języka angielskiego, ale każdego innego języka europejskiego.

  Swój poziom znajomości języka angielskiego możesz poznać wykonując tak zwany test poziomujący. Ważne jest jednak także poznanie swoich mocnych i słabszych stron - czy wolisz uczyć się ze słuchu czy za pomocą zmysłu wzroku, czy w Twoim przypadku lepsze efekty przyniosą rozmowy z native speakerem czy też czytanie książek lub nauka z podręczników, fiszek i słownika. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat.

  Czytaj więcej
 9. Co to jest Business English i jak skutecznie się go uczyć?
  04
  Lis

  Co to jest Business English i jak skutecznie się go uczyć?

  Pojęcie Business English brzmi bardzo fachowo i poważnie, przez co wielu zniechęca się jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Jednak czy nauka języka angielskiego biznesowego faktycznie jest taka trudna? Business English to tak naprawdę nic innego jak ogólny język angielski, który zawiera elementy języka biznesowego. Znajomość BE może otworzyć wiele drzwi w karierze zawodowej, pomóc w jej rozwoju i oczywiście w osiąganiu wyższych zarobków. Jeśli interesuje Cię, na czym dokładnie polega Business English, jakie jego znajomość niesie korzyści, jakie są najlepsze sposoby na skuteczną naukę i przede wszystkim, dla kogo jest to przydatna umiejętność, czytaj dalej ten artykuł. Znajdziesz tu wszystkie interesujące Cię odpowiedzi na ten temat. Sprawdź!

  Czytaj więcej
 10. Nauka angielskiego dla seniorów
  27
  Sie

  Nauka angielskiego dla seniorów

  Choć wielu seniorom może się wydawać, że nauka języka w ich wieku to zbędny wysiłek, tak naprawdę przynosi ona same pozytywy. Poznawanie nowego języka nie tylko poszerza horyzonty, ale także pobudza mózg do pracy, ćwiczy pamięć i pozwala nawiązywać nowe znajomości. Dobrym wyborem będzie tutaj język angielski — jest stosunkowo prosty do opanowania, a przy tym używany w wielu krajach świata. W niniejszym tekście przedstawimy, jak wygląda nauka języka u seniorów oraz dlaczego warto uczyć się angielskiego w każdym wieku.

  Czytaj więcej