Opinie o Nas
Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Blog

 1. Podstawy niemieckiego - 5 podręczników, które warto mieć
  17
  Cze

  Podstawy niemieckiego - 5 podręczników, które warto mieć

  Nauka języka niemieckiego staje się obecnie koniecznością na równi z nauką języka angielskiego - wszak coraz częściej nie tylko podróżujemy, ale również pracujemy dla firm czy z partnerami biznesowymi zza naszej zachodniej granicy. 

  A trzeba pamiętać, że po niemiecku mówi się nie tylko w samych Niemczech, ale też w wielu innych europejskich krajach, choćby w Austrii, Belgii czy Szwajcarii. Warto więc umieć się płynnie porozumiewać w języku niemieckim. A jak to zrobić - jak opanować niezbędne podstawy? Oto 5 podręczników, które musisz mieć.

  Czytaj więcej
 2. Najlepsze gry planszowe dla dzieci
  28
  Maj

  Najlepsze gry planszowe dla dzieci

  Gry planszowe od wielu już lat stanowią jedną z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Oprócz walorów czysto zabawowych i relaksujących, mają one duży wpływ na rozwój intelektualny dzieci i ułatwiają przyswajanie wiedzy poprzez zabawę. Gry świetnie nadają się do nauki spostrzegawczości i logicznego myślenia. Uczą przewidywania i sprytu, zwiększają zasób słownictwa oraz pomagają w nauce komunikacji i rozwiązywaniu problemów.  Poniżej przedstawiamy listę, najciekawszych naszym zdaniem, gier planszowych dla dzieci.

  Czytaj więcej
 3. Rozprawka po angielsku - praktyczne wskazówki i zwroty
  18
  Maj

  Rozprawka po angielsku - praktyczne wskazówki i zwroty

  Rozprawka to jedna z tych form wypowiedzi pisemnej, którą opanować powinien każdy przyszły maturzysta - jest ona bowiem jednym z zadań pojawiających się każdego roku na rozszerzonej maturze z języka angielskiego. Czym jest rozprawka i w jaki sposób należy ją napisać? Czy forma rozprawki pisanej po angielsku różni się od pisanej po polsku? Jakie zasady i zwroty obowiązują autora rozprawki? Oto praktyczne porady i wskazówki dla każdego, komu przyjdzie się zmierzyć z tym zadaniem.

  Czytaj więcej
 4. Angielski w podróży - przydatne zwroty i słownictwo
  13
  Maj

  Angielski w podróży - przydatne zwroty i słownictwo

  Lubimy podróżować i coraz częściej urlopowe cele znajdują się poza granicami naszego kraju. Chcemy zwiedzać, poznawać kulturę lub po prostu - zanurzyć się w zupełnie innym niż nasza codzienność miejscu. Czy z ilością wyjazdów wzrasta także nasza umiejętność komunikacji w języku angielskim?  Niestety często mamy różne sposoby na „ominięcie” potrzeby znajomości języka angielskiego w podróży.


  Czytaj więcej
 5. Formalny i nieformalny list po angielsku - jak je napisać?
  01
  Maj

  Formalny i nieformalny list po angielsku - jak je napisać?

  Pisanie listu jest jedną z podstawowych umiejętności i nabywamy ją już w szkole podstawowej. Pomimo dostępności różnego rodzaju komunikatorów, poczt mailowych i innych zdobyczy ery cyfrowej jest bardzo powszechna, nadal istnieją okoliczności, w których komunikacja listowna jest koniecznością. Są to najczęściej sytuacje formalne, na przykład gdy starasz się o pracę czy staż w firmie albo nawiązujesz kontakt z potencjalnym partnerem biznesowym. Ale także w sytuacjach nieformalnych warto jest umieć napisać list - choćby do przyjaciela z odległego zakątka świata.

  Umiejętność napisania listu to jedno. Nieco trudniejsze zadanie będziesz miał pisząc list w języku angielskim, należy bowiem zastosować określone zwroty charakterystyczne dla tej formy komunikacji. Oto więc przedstawiamy Wam zasady pisania listów po angielsku, podajemy przydatne zwroty i przykłady ich stosowania. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 6. Samodzielna nauka angielskiego - 6 najczęściej popełnianych błędów
  26
  Kwi

  Samodzielna nauka angielskiego - 6 najczęściej popełnianych błędów

  Czy samodzielna nauka angielskiego jest dobrym pomysłem? Z pewnością tak. Praktyka jednak pokazuje, że znaczna część uczniów próbujących opanować tajniki języka obcego w domu albo szybko rezygnuje z tego przedsięwzięcia, albo też odnosi niewielkie sukcesy i popełnia liczne błędy językowe. Sekretem samodzielnej nauki angielskiego jest natomiast nie tylko znajomość samych technik, ale także świadomość błędów, które popełniają kursanci i umiejętność uniknięcia ich.

  Czytaj więcej
 7. Fiszki do nauki angielskiego - 3 pomysły na ciekawe zastosowanie w czasie lekcji
  16
  Kwi

  Fiszki do nauki angielskiego - 3 pomysły na ciekawe zastosowanie w czasie lekcji

  Fiszki są jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do nauki języka angielskiego i innych języków obcych. Sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, początkujących i takich, które chcą zdobywać kolejne szczyty językowego wtajemniczenia. Można się za ich pomocą uczyć słówek, zwrotów, idiomów i gramatyki. Można - tylko jak?

  Czytaj więcej
 8. Powtórka lektur do matury
  09
  Kwi

  Powtórka lektur do matury

  Jak zdać maturę z języka polskiego?

  Odpowiedzi na to i podobne pytania szuka co roku wielu maturzystów. Nie inaczej jest w roku 2021. Wydaje się, że czasu zostało niewiele, a wiedza do zdobycia - ogromna. By dobrze przygotować się do tego egzaminu, warto powtórzyć (a może dopiero przeczytać?) lektury

  Czytaj więcej
 9. Życzenia wielkanocne w różnych językach
  02
  Kwi

  Życzenia wielkanocne w różnych językach

  W roku 2021 Wielkanoc przypada na niedzielę 4 kwietnia. Ci z Was, którzy mają za granicą przyjaciół, znajomych i rodzinę, zapewne potrafią złożyć życzenia wielkanocne w różnych językach europejskich czy nawet tych używanych w dalszych zakątkach świata. A dla tych, którzy nie potrafią - mamy propozycję przyswojenia życzeń w kilku językach obcych. To nie tylko sposób na zaimponowanie bliskim, ale przede wszystkim świetna zabawa i trening dla mózgu. Zaczynajmy więc.

  Czytaj więcej
 10. Tolkien jakiego nie znacie - życiorys, ciekawostki
  25
  Mar

  Tolkien jakiego nie znacie - życiorys, ciekawostki

  John Ronald Reuel Tolkien urodził się 3 stycznia 1892 roku w Bloemfontein w Oranii (Południowa Afryka). Profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na uniwersytecie w Oksfordzie. Prywatnie mąż Edith Bratt, ojciec czwórki dzieci, uczestnik I wojny światowej. Jednak to nie wykłady z literatury angielskiej na uczelni, a opowieści fantasy o Hobbitach i Elfach sprawiły, że znają go miliony czytelników, fani filmów, gier planszowych i komputerowych. Autor tajemniczy, intrygujący, inteligentny, od dekad jest inspiracją dla wielu pisarzy i twórców filmów. Jego książki sprzedają się w milionach egzemplarzy, ekranizacje są zaliczane do najbardziej kasowych w historii Hollywood. 25 marca świętujemy Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji przygotowaliśmy garść ciekawostek związanych z jego życiem i twórczością.

  Czytaj więcej