Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Lipiec 2018

 1. Człowiek, który mówi w 50 językach
  29
  Lipiec

  Człowiek, który mówi w 50 językach

  To naprawdę możliwe! Żywym dowodem jest Alexander Arguelles. Z pochodzenia Amerykanin, przygodę z nauką języków rozpoczął jako dziecko. Dziś to już nie tylko przygoda, ale również praca.

  Czytaj więcej
 2. Jak uczynić naukę języka obcego przyjemną?
  27
  Lipiec

  Jak uczynić naukę języka obcego przyjemną?

  Chcesz uniknąć „wkuwania” słówek na pamięć i nudnego powtarzania gramatyki? Podpowiemy Ci jak z nauki zrobić dobrą zabawę i jakie materiały do tego wykorzystać. Jest w czym wybierać, więc możesz pozwolić sobie na kreatywność. W naukę zaangażuj swoich przyjaciół i rodzinę.

  Czytaj więcej
 3. False friends czyli słowa pułapki
  13
  Lipiec

  False friends czyli słowa pułapki

  Ucząc się języka często szukamy podobieństw. To zupełnie naturalnie, dzięki temu łatwiej nam się uczyć. Warto jednak uważać. Istnieje bowiem grupa wyrazów tzw. False friend – „fałszywi przyjaciele”, która mimo podobieństwa w wymowie czy pisowni, ma całkowicie odmienne znaczenie. Dla przykładu, fani dresu nie założą „dress” czyli sukienki. Dres w języku angielskim to „tracksuit”.

  Czytaj więcej
 4. 10 inspirujących cytatów, które zmotywują Cię do dalszej nauki języka
  06
  Lipiec

  10 inspirujących cytatów, które zmotywują Cię do dalszej nauki języka

  Bookland to nie tylko księgarnia językowa. Dla nas przede wszystkim liczy się zadowolenie klienta oraz chęć i motywacja do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu języków obcych.

  Czytaj więcej