Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Sierpień 2020

 1. Nauka angielskiego dla seniorów
  01
  Sty

  Nauka angielskiego dla seniorów

  Choć wielu seniorom może się wydawać, że nauka języka w ich wieku to zbędny wysiłek, tak naprawdę przynosi ona same pozytywy. Poznawanie nowego języka nie tylko poszerza horyzonty, ale także pobudza mózg do pracy, ćwiczy pamięć i pozwala nawiązywać nowe znajomości. Dobrym wyborem będzie tutaj język angielski — jest stosunkowo prosty do opanowania, a przy tym używany w wielu krajach świata. W niniejszym tekście przedstawimy, jak wygląda nauka języka u seniorów oraz dlaczego warto uczyć się angielskiego w każdym wieku.

  Czytaj więcej
 2. Szybka nauka języków - sposoby poliglotów
  01
  Sty

  Szybka nauka języków - sposoby poliglotów

  Czy szybka nauka języków obcych jest w ogóle możliwa? Nie jest przecież tajemnicą, że nauka języka wiąże się z systematycznością i cierpliwością. Z drugiej strony, znając sprawdzone i skuteczne metody, z którymi języków obcych uczą się poligloci, można ten proces znacznie przyspieszyć.

  W tym artykule poznasz 6 sposobów, dzięki którym Twoja nauka języków obcych nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na naukę. Choć początkowo brzmi to nieprawdopodobnie, wystarczy że zmienisz niektóre ze swoich codziennych nawyków i przekonasz się, jak proste oraz szybkie może być opanowanie nowego języka.

  Czytaj więcej
 3. Angielski w podróży — te zwroty musisz znać wybierając się na wakacje
  01
  Sty

  Angielski w podróży — te zwroty musisz znać wybierając się na wakacje

  Wypoczynkowe czy zawodowe wyjazdy zagraniczne dotyczą obecnie wielu osób. Wielu podróżnych obawia się jednak bariery językowej. Tymczasem w większości sytuacji można sobie poradzić, znając wyłącznie najważniejsze angielskie zwroty. Pomogą one nie tylko znaleźć poszukiwane miejsce, odpowiednią bramę na lotnisku czy peron kolejowy, ale też zarezerwować nocleg czy zamówić wymarzoną potrawę. Poza tym można je zawsze nosić w kieszeni, wyposażając się w tzw. rozmówki — mogą z nich korzystać nawet osoby zupełnie niezaznajomione z zasadami rządzącymi językiem. Zamieszczone w nich zwroty stanowią również dobry wstęp do właściwej nauki angielskiego. W niniejszym tekście zebraliśmy najpotrzebniejsze i najczęściej używane podczas podróży angielskie zwroty.

  Czytaj więcej