Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Listopad 2020

 1. Poziomy znajomości języka angielskiego
  01
  Sty

  Poziomy znajomości języka angielskiego

  Obowiązująca w Europie klasyfikacja biegłości językowej składa się z trzech podstawowych poziomów, z których każdy dzieli się na kolejne dwa - oznacza to, że skala zawiera sześć poziomów. Nosi ona nazwę skali Rady Europy i według niej oceniana jest znajomość nie tylko języka angielskiego, ale każdego innego języka europejskiego.

  Swój poziom znajomości języka angielskiego możesz poznać wykonując tak zwany test poziomujący. Ważne jest jednak także poznanie swoich mocnych i słabszych stron - czy wolisz uczyć się ze słuchu czy za pomocą zmysłu wzroku, czy w Twoim przypadku lepsze efekty przyniosą rozmowy z native speakerem czy też czytanie książek lub nauka z podręczników, fiszek i słownika. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat.

  Czytaj więcej
 2. Co to jest Business English i jak skutecznie się go uczyć?
  01
  Sty

  Co to jest Business English i jak skutecznie się go uczyć?

  Pojęcie Business English brzmi bardzo fachowo i poważnie, przez co wielu zniechęca się jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Jednak czy nauka języka angielskiego biznesowego faktycznie jest taka trudna? Business English to tak naprawdę nic innego jak ogólny język angielski, który zawiera elementy języka biznesowego. Znajomość BE może otworzyć wiele drzwi w karierze zawodowej, pomóc w jej rozwoju i oczywiście w osiąganiu wyższych zarobków. Jeśli interesuje Cię, na czym dokładnie polega Business English, jakie jego znajomość niesie korzyści, jakie są najlepsze sposoby na skuteczną naukę i przede wszystkim, dla kogo jest to przydatna umiejętność, czytaj dalej ten artykuł. Znajdziesz tu wszystkie interesujące Cię odpowiedzi na ten temat. Sprawdź!

  Czytaj więcej