Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Grudzień 2020

 1. Nauka języka hiszpańskiego - jak zacząć?
  01
  Sty

  Nauka języka hiszpańskiego - jak zacząć?

  Język hiszpański jest drugim po języku chińskim najczęściej używanym na świecie. Porozumiewa się nim ponad 405 milionów ludzi w Ameryce Południowej i Północnej, Europie, Północno-Wschodniej Afryce i innych częściach świata. Hiszpański jest oficjalnym językiem w aż 21 krajach świata i ojczystym dla ponad 330 milionów ludzi. To tylko kilka, wydawać by się mogło, suchych faktów. Ale liczby te powinny uzmysłowić nam, że nauka hiszpańskiego jest jak najbardziej uzasadniona, i że może nam ona przynieść wiele istotnych korzyści.

  Czytaj więcej
 2. Zawód, w którym bezwzględnie wymagana jest znajomość języka obcego
  01
  Sty

  Zawód, w którym bezwzględnie wymagana jest znajomość języka obcego

  Znajomość języka obcego, w szczególności angielskiego, jest coraz częściej jednym z głównych i najważniejszych wymogów stawianych kandydatom do pracy. Obecnie w aż dwóch przypadkach na trzy pracodawca stawia umiejętność posługiwania się językiem obcym jako wymóg wobec aplikanta.

  Czytaj więcej
 3. Jak zmotywować się do nauki nowego języka?
  01
  Sty

  Jak zmotywować się do nauki nowego języka?

  W czasach współczesnych znajomość języka obcego jest nieoceniona. Nic więc dziwnego, że rodzice już od najmłodszych lat inwestują w rozwój dzieci zapisując je na dodatkowe zajęcia czy też posyłając do dwujęzycznej szkoły. Umiejętność posługiwania się językiem obcym otwiera wiele perspektyw i możliwości. Bezsprzecznie przyczynia się do odniesienia wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Znajomość języka obcego pomaga w zdobyciu wymarzonego wykształcenia, ułatwia porozumiewanie się w pracy czy podczas zagranicznych podróży.

  Czytaj więcej