Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Kwiecień 2021

 1. Samodzielna nauka angielskiego - 6 najczęściej popełnianych błędów
  01
  Sty

  Samodzielna nauka angielskiego - 6 najczęściej popełnianych błędów

  Czy samodzielna nauka angielskiego jest dobrym pomysłem? Z pewnością tak. Praktyka jednak pokazuje, że znaczna część uczniów próbujących opanować tajniki języka obcego w domu albo szybko rezygnuje z tego przedsięwzięcia, albo też odnosi niewielkie sukcesy i popełnia liczne błędy językowe. Sekretem samodzielnej nauki angielskiego jest natomiast nie tylko znajomość samych technik, ale także świadomość błędów, które popełniają kursanci i umiejętność uniknięcia ich.

  Czytaj więcej
 2. Fiszki do nauki angielskiego - 3 pomysły na ciekawe zastosowanie w czasie lekcji
  01
  Sty

  Fiszki do nauki angielskiego - 3 pomysły na ciekawe zastosowanie w czasie lekcji

  Fiszki są jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do nauki języka angielskiego i innych języków obcych. Sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, początkujących i takich, które chcą zdobywać kolejne szczyty językowego wtajemniczenia. Można się za ich pomocą uczyć słówek, zwrotów, idiomów i gramatyki. Można - tylko jak?

  Czytaj więcej
 3. Powtórka lektur do matury
  01
  Sty

  Powtórka lektur do matury

  Jak zdać maturę z języka polskiego?

  Odpowiedzi na to i podobne pytania szuka co roku wielu maturzystów. Nie inaczej jest w roku 2021. Wydaje się, że czasu zostało niewiele, a wiedza do zdobycia - ogromna. By dobrze przygotować się do tego egzaminu, warto powtórzyć (a może dopiero przeczytać?) lektury

  Czytaj więcej
 4. Życzenia wielkanocne w różnych językach
  01
  Sty

  Życzenia wielkanocne w różnych językach

  W roku 2021 Wielkanoc przypada na niedzielę 4 kwietnia. Ci z Was, którzy mają za granicą przyjaciół, znajomych i rodzinę, zapewne potrafią złożyć życzenia wielkanocne w różnych językach europejskich czy nawet tych używanych w dalszych zakątkach świata. A dla tych, którzy nie potrafią - mamy propozycję przyswojenia życzeń w kilku językach obcych. To nie tylko sposób na zaimponowanie bliskim, ale przede wszystkim świetna zabawa i trening dla mózgu. Zaczynajmy więc.

  Czytaj więcej