Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Maj 2021

 1. Najlepsze gry planszowe dla dzieci
  01
  Sty

  Najlepsze gry planszowe dla dzieci

  Gry planszowe od wielu już lat stanowią jedną z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Oprócz walorów czysto zabawowych i relaksujących, mają one duży wpływ na rozwój intelektualny dzieci i ułatwiają przyswajanie wiedzy poprzez zabawę. Gry świetnie nadają się do nauki spostrzegawczości i logicznego myślenia. Uczą przewidywania i sprytu, zwiększają zasób słownictwa oraz pomagają w nauce komunikacji i rozwiązywaniu problemów.  Poniżej przedstawiamy listę, najciekawszych naszym zdaniem, gier planszowych dla dzieci.

  Czytaj więcej
 2. Rozprawka po angielsku - praktyczne wskazówki i zwroty
  01
  Sty

  Rozprawka po angielsku - praktyczne wskazówki i zwroty

  Rozprawka to jedna z tych form wypowiedzi pisemnej, którą opanować powinien każdy przyszły maturzysta - jest ona bowiem jednym z zadań pojawiających się każdego roku na rozszerzonej maturze z języka angielskiego. Czym jest rozprawka i w jaki sposób należy ją napisać? Czy forma rozprawki pisanej po angielsku różni się od pisanej po polsku? Jakie zasady i zwroty obowiązują autora rozprawki? Oto praktyczne porady i wskazówki dla każdego, komu przyjdzie się zmierzyć z tym zadaniem.

  Czytaj więcej
 3. Angielski w podróży - przydatne zwroty i słownictwo
  01
  Sty

  Angielski w podróży - przydatne zwroty i słownictwo

  Lubimy podróżować i coraz częściej urlopowe cele znajdują się poza granicami naszego kraju. Chcemy zwiedzać, poznawać kulturę lub po prostu - zanurzyć się w zupełnie innym niż nasza codzienność miejscu. Czy z ilością wyjazdów wzrasta także nasza umiejętność komunikacji w języku angielskim?  Niestety często mamy różne sposoby na „ominięcie” potrzeby znajomości języka angielskiego w podróży.


  Czytaj więcej
 4. Formalny i nieformalny list po angielsku - jak je napisać?
  01
  Sty

  Formalny i nieformalny list po angielsku - jak je napisać?

  Pisanie listu jest jedną z podstawowych umiejętności i nabywamy ją już w szkole podstawowej. Pomimo dostępności różnego rodzaju komunikatorów, poczt mailowych i innych zdobyczy ery cyfrowej jest bardzo powszechna, nadal istnieją okoliczności, w których komunikacja listowna jest koniecznością. Są to najczęściej sytuacje formalne, na przykład gdy starasz się o pracę czy staż w firmie albo nawiązujesz kontakt z potencjalnym partnerem biznesowym. Ale także w sytuacjach nieformalnych warto jest umieć napisać list - choćby do przyjaciela z odległego zakątka świata.

  Umiejętność napisania listu to jedno. Nieco trudniejsze zadanie będziesz miał pisząc list w języku angielskim, należy bowiem zastosować określone zwroty charakterystyczne dla tej formy komunikacji. Oto więc przedstawiamy Wam zasady pisania listów po angielsku, podajemy przydatne zwroty i przykłady ich stosowania. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej