Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Monthly Archives: Sierpień 2021

 1. Jak napisać artykuł po angielsku?
  01
  Sty

  Jak napisać artykuł po angielsku?

  Artykuł publicystyczny to taka forma pisemnej wypowiedzi, której przeznaczeniem jest publikacja w różnego rodzaju czasopismach lub Internecie. Myli się jednak ten, kto uważa, że umiejętność napisania artykułu powinien posiąść jedynie dziennikarz — wymaga się jej także od ucznia przystępującego do matury z języka angielskiego. Na szczęście zadanie to nie należy do najtrudniejszych.

  Z tego wpisu dowiecie się jak poprawnie napisać artykuł publicystyczny w języku angielskim — jakich zasad należy przestrzegać, jaka jest poprawna budowa tej formy wypowiedzi pisemnej i co każda część artykułu powinna zawierać. Podpowiemy Wam również jakich zwrotów warto używać przy pisaniu artykułu. Zachęcamy do lektury.

  Czytaj więcej
 2. Przedmioty ścisłe - wykaz podręczników do liceum i technikum
  01
  Sty

  Przedmioty ścisłe - wykaz podręczników do liceum i technikum

  Nauki ścisłe to takie, w których zjawiska opisywane są za pomocą modeli i dowodów matematycznych oraz doświadczeń. Do nauk ścisłych nauczanych w szkołach ponadpodstawowych należą nauki matematyczne (matematyka i informatyka) oraz przyrodnicze (biologia, chemia, fizyka, geografia). 

  Jakie podręczniki do tych przedmiotów rekomenduje Ministerstwo Edukacji i Nauki? Które z nich warto wybrać i dlaczego? Oto ich lista i krótkie opisy.

  Czytaj więcej