Korzyści z nauki języków obcych od najmłodszych lat

Wielu rodziców zastanawia się, w jakim wieku ich pociechy powinny zacząć naukę języków obcych. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ wiele zależy od indywidualnych predyspozycji dziecka. Jedno jednak jest pewne - im wcześniej zaczną naukę, tym łatwiej i szybciej opanują dany język. Sprawdź 5 najważniejszych korzyści z nauki języków obcych od najmłodszych lat.1. Nauka języka obcego - wpływ na ogólny rozwój

Przede wszystkim nauka języka obcego pozytywnie wpływa na rozwój umysłowy dziecka. W ten sposób między innymi ćwiczą swoją pamięć, koncentrację, poszerzają horyzonty, kształtują świadomość społeczną i kulturową. Jest to niezwykle ważne, szczególnie w pierwszych latach życia.


2. Szybkość przyswajania wiedzy

Co istotne, umysł małego dziecka jest niesamowicie chłonny i łatwo przyswaja nową wiedzę. Eksperci twierdzą, że po siódmym roku życia zdolność ta zaczyna stopniowo maleć i nauka nie przychodzi już tak łatwo. Warto więc zadbać o to, aby kontakt z językiem obcym do tego czasu był jak największy. Dla przykładu dorosłe osoby często mają z tym problem i nauka trwa znacznie dłużej.


3. Pokonanie bariery językowej

Często zdarza się, że dorośli ludzie niezbyt chętnie rozmawiają w języku obcym. Może wynikać to z tego, że nie wierzą w swoje możliwości lub wstydzą się, że popełnią wiele błędów i nie będą się w stanie porozumieć. Dlatego im wcześniej i im więcej dziecko będzie rozmawiać w języku obcym, tym znacznie większa szansa na to, że jakiekolwiek bariery językowe przestaną istnieć.

 

4. Języki obce - inwestycja w przyszłość

Edukacja językowa dziecka od najmłodszych lat to świetna inwestycja w jego przyszłość. Obecnie biegłe posługiwanie się przynajmniej jednym językiem obcym to podstawa. Pracodawcy szczególnie zwracają na to uwagę. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdyby dziecko wraz z upływem czasu poznało parę języków obcych, wtedy w przyszłości perspektywy zawodowe stają się jeszcze większe.

 

5. Otwartość na świat i ludzi

Ważną korzyścią jest pewność siebie, którą uzyskuje dziecko wraz z rozwojem swoich umiejętności językowych. Jednocześnie staje się otwarte na świat i ludzi. Również nie ma problemu z komunikowaniem się z otoczeniem i wyrażaniem siebie. Jest to niesłychanie ważne.

Oczywiście korzyści płynących z nauką języków obcych od najmłodszych lat jest wiele więcej. Zdecydowaliśmy się wymienić 5 najważniejszych. Na pewno warto zadbać o edukację językową swoich pociech już we wczesnych latach życia.

Tagi: nauka języków obcych, języki obce, korzyści z nauki języków obcych