Podstawy niemieckiego -  5 podręczników, które warto mieć

Nauka języka niemieckiego staje się obecnie koniecznością na równi z nauką języka angielskiego - wszak coraz częściej nie tylko podróżujemy, ale również pracujemy dla firm czy z partnerami biznesowymi zza naszej zachodniej granicy. 

A trzeba pamiętać, że po niemiecku mówi się nie tylko w samych Niemczech, ale też w wielu innych europejskich krajach, choćby w Austrii, Belgii czy Szwajcarii. Warto więc umieć się płynnie porozumiewać w języku niemieckim. A jak to zrobić - jak opanować niezbędne podstawy? Oto 5 podręczników, które musisz mieć.

Dobry podręcznik to podstawa

To prawda stara jak świat - aby nauczyć się jakiegokolwiek języka obcego, potrzebujesz dobrego nauczyciela. Pamiętaj jednak, że nauczyciel w szkole czy na kursie zawsze będzie prowadził lekcje na podstawie podręcznika - to podstawa owocnej pracy dla początkujących i zaawansowanych uczniów. 

Ale mając podręcznik możesz sporo osiągnąć samodzielnie, bez konieczności kupowania kursu. Trzeba tylko wiedzieć, jakie materiały do nauki wybrać i poświęcić nieco czasu na naukę. Zobacz które podręczniki do języka niemieckiego warto wybrać.

Niemiecki No Problem! Kompleksowy kurs do samodzielnej nauki, poziom podstawowy A1, A2

Język niemiecki - podstawowy kurs dla osób, które z językiem niemieckim nie miały wcześniej do czynienia. To kompleksowy kurs do samodzielnej nauki, dzięki któremu poznasz zwroty i wyrażenia właściwe dla poziomu A1. Poznasz różnice między wyrażeniami "guten tag" ("dzień dobry"), "guten morgen" i "guten abend", nauczysz się odmieniać podstawowe czasowniki i bezokoliczniki (na przykład kommen - chodź lub haben - mieć) oraz poprawnie stosować słówka takie jak "die", "das", "bin" czy "wer".

Znajdziesz w nim najważniejsze zasady obowiązujące w języku niemieckim, a do tego obszerne materiały do samodzielnej nauki - dialogi, ćwiczenia, listy ważnych słów i wyrażeń, komentarze, słownik i klucz z odpowiedziami do zadań. Poza samym podręcznikiem otrzymasz kod dostępu do materiałów multimedialnych, dzięki którym nauka stanie się prosta i przyjemna.  

Niemiecki No problem! Kompleksowy kurs do samodzielnej nauki. Poziom podstawowy A1-A2

Genial Kompakt 1 (A1) - podręcznik + zeszyt ćwiczeń + CD

Doskonały zestaw do nauki języka niemieckiego dla młodzieży. To praktyczny kurs, dzięki któremu Twoje dziecko może poznać tajniki gramatyki, ortografii, słowotwórstwa oraz wymowy i szybko zacznie budować zdania, których nie powstydziłby się rodowity Niemiec.

Nie wiesz jak zachęcić dziecko do nauki języków obcych? Wystarczy pokazać mu, że nauka nie oznacza nudy i wielkiego wysiłku - przystępując do kursu z tym zestawem szybko zdobędzie nowe umiejętności, a to zmobilizuje je do stawiania sobie coraz wyższych wymagań!

Genial Kompakt 1 (A1). Podręcznik z Ćwiczeniami + CD

Der Grune Max 1.

Popularną nie tylko w Niemczech, ale i w całym zachodnim świecie, metodą nauki języków obcych, jest metoda komunikacyjna - każda lekcja opiera się przede wszystkim na praktycznej nauce języka, w tym przypadku, niemieckiego. I choć gramatyka jest bardzo ważna, to jednak jeszcze ważniejsza jest po prostu umiejętność mówienia i rozumienia słyszanego tekstu - i autorzy tego podręcznika świetnie zdają sobie z tego sprawę.

Nic tak nie dodaje zapału do pracy jak wyraźnie widoczne efekty wcześniejszych starań. Oto więc podręcznik, z którym każda lekcja będzie przynosiła nowe, satysfakcjonujące rezultaty. Jest on przeznaczony dla dzieci z klas 4 - 8, które nie miały dotychczas do czynienia z językiem niemieckim.

Der Grune Max 1. Podręcznik

Infos Aktuell 1. Podręcznik + kod (interaktywny podręcznik + interaktywny zeszyt ćwiczeń)

Niemiecki dla początkujących uczniów szkół średnich - to aż czteropoziomowy zestaw, w którym znajdziecie nie tylko klasyczny podręcznik, ale również kod aktywacyjny do interaktywnego podręcznika i zeszytu ćwiczeń. Dlaczego warto go mieć? Ponieważ jego autorzy zwrócili szczególną uwagę na to, aby skutecznie przygotowywał on do płynnego porozumiewania się w tym języku.

To kurs, w którym znajdziecie wszystko - jest tu więc gramatyka, słowotwórstwo, ćwiczenia z wymowy i słuchania. To kompletny kurs, w którym każda z lekcji zawiera interaktywne zadania, a nauka z nim jest prosta i przyjemna. Wszystkie zadania i ćwiczenia wykonywać można online, a także otrzymywać raporty z poczynionych w nauce postępów.

Infos aktuell 1. Język Niemiecki. Podręcznik + kod (Interaktywny podręcznik + interaktywny zeszyt ćwiczeń). Liceum i Technikum

Hallo Anna Neu. Podręcznik

Z tym podręcznikiem możesz nauczyć mówić po niemiecku dziecko już od siódmego roku życia. Jego wielką zaletą jest program oparty o zabawę, kładzie on szczególny nacisk na podnoszenie umiejętności komunikacyjnych, a więc mówienie i słuchanie ze zrozumieniem. Uwzględnia także naturalne potrzeby dzieci w wieku wczesnoszkolnym - pozwala im uczyć się w ruchu i w czasie radosnej zabawy.

 Hallo Anna neu 1. Podręcznik

Jaki podręcznik wybrać?

Z pewnością taki, który jest dostosowany do grupy wiekowej i poziomu umiejętności ucznia - tylko wtedy będzie skuteczny, gdy każda lekcja będzie dla ucznia możliwa do zrozumienia i zapamiętania. Informacje w nim zawarte powinny być podane w sposób przystępny i łączyć się w logiczną całość.

<boks ze zdjęciami i linkami do produktów>

Niemiecki dla Leniwych. Zobacz. Zrozum. Zapamiętaj. Nowatorska Metoda Wizualnej Nauki Niemieckiego Niemiecki Bez Wkuwania. Poziom B1 Niemiecki w samochodzie. Rozmówki na każdy wyjazd

Nie bez znaczenia jest także możliwość równoczesnego zdobywania i podnoszenia wszystkich kompetencji językowych - dobre materiały dydaktyczne pozwalają na każdej lekcji opanować słownictwo, czasy i odmiany części zdania, ale także wymowę i umiejętność budowania zdań oraz rozumienia tekstu czytanego i słuchanego. Wówczas każda z lekcji będzie nie tylko pouczająca, ale też pasjonująca.

I wreszcie - czy warto zaopatrzyć się w materiały interaktywne? Zdecydowanie tak! To zupełnie nowa, wyższa jakość nauczania języków. Pozwala ona uczyć się tak, jakbyśmy mieli przed sobą prawdziwego nauczyciela, rozwiązywać ciekawe zadania i od razu uzyskiwać informację na temat poprawności udzielonych odpowiedzi.

Ucz się korzystając z najlepszych materiałów - nowoczesnych i opracowanych przez uznanych specjalistów. Tylko wtedy, przy odrobinie rzetelnej i regularnej pracy, osiągniesz sukces!