Życzenia wielkanocne w różnych językach

W roku 2021 Wielkanoc przypada na niedzielę 4 kwietnia. Ci z Was, którzy mają za granicą przyjaciół, znajomych i rodzinę, zapewne potrafią złożyć życzenia wielkanocne w różnych językach europejskich czy nawet tych używanych w dalszych zakątkach świata. A dla tych, którzy nie potrafią - mamy propozycję przyswojenia życzeń w kilku językach obcych. To nie tylko sposób na zaimponowanie bliskim, ale przede wszystkim świetna zabawa i trening dla mózgu. Zaczynajmy więc.

Życzenia wielkanocne w różnych językach

Jakie życzenia składamy corocznie w języku polskim, zapewne nie musimy nikomu przypominać. Zwykle brzmią one mniej więcej tak: "z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci wszelkiej pomyślności i szczęścia" albo po prostu "wesołych Świąt Wielkanocnych". Mogą mieć również formę zabawnej rymowanki lub wydźwięk religijny.

Brzmienie życzeń wielkanocnych w innych językach prezentuje się następująco:

 • angielski - happy easter,
 • słoweński - vesele velikonočne praznike,
 • niemiecki - Frohe Ostern,
 • włoski - buona Pasqua,
 • francuski - joyeuses pâques,
 • duński - god påske,
 • chorwacki - sretan uskrs,
 • holenderski - vrolijk pasen, zalige paasdagen, zalig pasen,
 • hiszpański - felices pascuas,
 • węgierski - kellemes húsvéti ünnepeket,
 • fiński - hyvää pääsiäistä, iloista pääsiäistä,
 • grecki - καλό πάσχα kaló pásha,
 • czeski - Veselé Velikonoce,
 • słowacki - veselé prežitie veľkonočných sviatkov,
 • estoński - häid lihavõttepühi,
 • albański - gëzuar pashkët,
 • białoruski - са святам вялікадня (sa sviatam bialikadnia).

Sprawdźmy teraz, jak brzmią życzenia w językach z dalszych stron świata:

 • indonezyjski - selamat paskah,
 • turecki - paskalya yortunuz kutlu olsun,
 • japoński - 復活祭おめでとうございます fukkatsu sai omedetō gozaimasu, イースターおめでとうございます īsutā omedetō gozaimasu,
 • tajwański - 復活節快樂 ho̍k o̍ah chat khòai lo̍k,
 • maltański - l għid it tajjeb.

Każdy z tych zwrotów oznacza po prostu "wesołych świąt", jednak osoby władające nimi biegle mogą je uzupełnić zwrotami bardziej osobistymi, w zależności od stosunków i zażyłości łączących je z adresatem życzeń.

Nie znasz języków obcych? Czas to zmienić!

Odczuwasz potrzebę opanowania języków obcych? To zrozumiałe - umiejętność porozumiewania się przynajmniej jednym językiem obcym jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Święta są idealną okazją, aby zacząć - będziesz mógł zaimponować rodzinie i znajomym składając im życzenia na przykład po angielsku, włosku, rosyjsku czy łacinie. A jak się do tego zabrać? To proste.

Jak nauczyć się języka obcego?

Nie jest żadną tajemnicą, że aby nauczyć się władać jakimkolwiek językiem - potrzebujemy dobrego nauczyciela. Ale nie każdy chce i może zapisać się do szkoły językowej. Dobrym nauczycielem może więc być podręcznik, tym bardziej że i na zorganizowanych zajęciach będzie nam on towarzyszył.

Wybraliśmy z naszych zbiorów kilka najlepszych pozycji, które pomogą Wam szybko i skutecznie nauczyć się najpopularniejszych obecnie języków obcych. Stwórzcie zestawy z zeszytem ćwiczeń i e-bookiem, a przy odrobinie wysiłku i zaangażowania osiągniecie sukces. Oto propozycje, które wybraliśmy dla Was.

Złóż najbliższym życzenia wielkanocne po angielsku

Oto podręcznik, do którego dodajemy kod do e-booka interaktywnego. Dzięki posiadaniu tego zestawu będziecie mogli ćwiczyć nie tylko słownictwo i zastosowanie praktyczne zasad gramatyki języka angielskiego, ale również wymowę.  

Focus Second Edition 2. Student’s Book + kod (Digital Resources + Interactive eBook)

Frohe ostern -  życzenia po niemiecku

Jeśli masz bliskich mieszkających w Niemczech, spraw im niespodziankę i złóż życzenia wielkanocne właśnie po niemiecku. Godną polecenia pozycją jest tak zwany podręcznik wieloletni składający się z aż czterech tomów. Napisany przy udziale nauczycieli z wieloletnią praktyką zawodową - jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby zacząć naukę niemieckiego, a później kontynuować ją. 

Infos 3. Podręcznik Wieloletni + MP3 CD

Życzenia wielkanocne po hiszpańsku

Hiszpański jest jednym z  języków najczęściej używanych na świecie, a więc umiejętności porozumiewania się nim na pewno przyda Ci się w czasie dalekich podróży czy poszukiwania atrakcyjnej pracy. A nauczysz się go dzięki korzystaniu z poniższego podręcznika. 

Nuevo Espanol en Marcha 3. Podręcznik + CD

Joyeuses pâques - życzenia wielkanocne po francusku

Nauczenie się francuskiego również jest świetnym pomysłem. Możesz go zrealizować dzięki podręcznikowi wieloletniemu. Pozwoli Ci on harmonijnie rozwijać wszystkie kompetencje językowe - naukę słów i zasad gramatyki, wymowę oraz umiejętność słuchania. 

Texto 2. Podręcznik wieloletni + Audio Online

A może rosyjski?

Wbrew przyjętym opiniom warto uczyć się języka rosyjskiego - wszak jest on jednym z oficjalnych języków w ONZ, a do tego prostym i dość podobnym do języka polskiego. Jeśli chcesz złożyć komuś bliskiemu życzenia wielkanocne po rosyjsku, koniecznie kup ten podręcznik: 

Nowyj Dialog 3. Podręcznik + CD. Szkoła Ponadgimnazjalna. Zakres Podstawowy

Oczywiście nauczysz się z niego o wiele więcej niż tylko tych kilku słów. Dołączona płyta pozwoli Ci ćwiczyć mówienie i słuchanie, podręcznik zaś - gramatykę i słownictwo. Spróbuj - warto!

Złóż życzenia po włosku

Język włoski jest niezwykle melodyjny i przyjemny dla ucha. Jest też stosunkowo prosty, a więc warto zacząć się go uczyć nawet dla własnej satysfakcji. Zaopatrzcie się w ten podręcznik, który w jasny i przejrzysty sposób pozwoli Wam opanować podstawowe umiejętności.  

Ciao! 2 Język włoski Corso Intermedio

A na koniec - łacina

Zapytacie zapewne - po co komu znajomość antycznej łaciny? Powodów, dla których warto się jej uczyć, jest wiele. To język kultury i nauki, obecny również w popkulturze i naszym codziennym życiu. Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że część słów używanych w języku polskim, pochodzi właśnie z łaciny. Jeśli nabraliście ochoty na poznanie jej tajników, polecamy Wam nasz podręcznik. 

Cognoscite podręcznik

Także my składamy Wam, nasi czytelnicy, życzenia pięknych, rodzinnych świąt wielkanocnych - happy easter!