Opinie o Nas
Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Blog

 1. Nauka języka niemieckiego - jak zacząć, jak się uczyć?
  12
  Sty

  Nauka języka niemieckiego - jak zacząć, jak się uczyć?

  Czy języka niemieckiego można nauczyć się samodzielnie, bez konieczności korzystania z korepetycji lub kursu w szkole językowej? Wbrew obiegowym opiniom jest to możliwe. Korzystając z odpowiednich pomocy naukowych, możesz opanować porozumiewanie się języku niemieckim na bardzo dobrym poziomie.

  Czytaj więcej
 2. Nauka języka hiszpańskiego - jak zacząć?
  29
  Gru

  Nauka języka hiszpańskiego - jak zacząć?

  Język hiszpański jest drugim po języku chińskim najczęściej używanym na świecie. Porozumiewa się nim ponad 405 milionów ludzi w Ameryce Południowej i Północnej, Europie, Północno-Wschodniej Afryce i innych częściach świata. Hiszpański jest oficjalnym językiem w aż 21 krajach świata i ojczystym dla ponad 330 milionów ludzi. To tylko kilka, wydawać by się mogło, suchych faktów. Ale liczby te powinny uzmysłowić nam, że nauka hiszpańskiego jest jak najbardziej uzasadniona, i że może nam ona przynieść wiele istotnych korzyści.

  Czytaj więcej
 3. Zawód, w którym bezwzględnie wymagana jest znajomość języka obcego
  15
  Gru

  Zawód, w którym bezwzględnie wymagana jest znajomość języka obcego

  Znajomość języka obcego, w szczególności angielskiego, jest coraz częściej jednym z głównych i najważniejszych wymogów stawianych kandydatom do pracy. Obecnie w aż dwóch przypadkach na trzy pracodawca stawia umiejętność posługiwania się językiem obcym jako wymóg wobec aplikanta.

  Czytaj więcej
 4. Jak zmotywować się do nauki nowego języka?
  08
  Gru

  Jak zmotywować się do nauki nowego języka?

  W czasach współczesnych znajomość języka obcego jest nieoceniona. Nic więc dziwnego, że rodzice już od najmłodszych lat inwestują w rozwój dzieci zapisując je na dodatkowe zajęcia czy też posyłając do dwujęzycznej szkoły. Umiejętność posługiwania się językiem obcym otwiera wiele perspektyw i możliwości. Bezsprzecznie przyczynia się do odniesienia wielu sukcesów zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Znajomość języka obcego pomaga w zdobyciu wymarzonego wykształcenia, ułatwia porozumiewanie się w pracy czy podczas zagranicznych podróży.

  Czytaj więcej
 5. Poziomy znajomości języka angielskiego
  16
  Lis

  Poziomy znajomości języka angielskiego

  Obowiązująca w Europie klasyfikacja biegłości językowej składa się z trzech podstawowych poziomów, z których każdy dzieli się na kolejne dwa - oznacza to, że skala zawiera sześć poziomów. Nosi ona nazwę skali Rady Europy i według niej oceniana jest znajomość nie tylko języka angielskiego, ale każdego innego języka europejskiego.

  Swój poziom znajomości języka angielskiego możesz poznać wykonując tak zwany test poziomujący. Ważne jest jednak także poznanie swoich mocnych i słabszych stron - czy wolisz uczyć się ze słuchu czy za pomocą zmysłu wzroku, czy w Twoim przypadku lepsze efekty przyniosą rozmowy z native speakerem czy też czytanie książek lub nauka z podręczników, fiszek i słownika. Oto wszystko, co trzeba wiedzieć na ten temat.

  Czytaj więcej
 6. Co to jest Business English i jak skutecznie się go uczyć?
  04
  Lis

  Co to jest Business English i jak skutecznie się go uczyć?

  Pojęcie Business English brzmi bardzo fachowo i poważnie, przez co wielu zniechęca się jeszcze przed rozpoczęciem nauki. Jednak czy nauka języka angielskiego biznesowego faktycznie jest taka trudna? Business English to tak naprawdę nic innego jak ogólny język angielski, który zawiera elementy języka biznesowego. Znajomość BE może otworzyć wiele drzwi w karierze zawodowej, pomóc w jej rozwoju i oczywiście w osiąganiu wyższych zarobków. Jeśli interesuje Cię, na czym dokładnie polega Business English, jakie jego znajomość niesie korzyści, jakie są najlepsze sposoby na skuteczną naukę i przede wszystkim, dla kogo jest to przydatna umiejętność, czytaj dalej ten artykuł. Znajdziesz tu wszystkie interesujące Cię odpowiedzi na ten temat. Sprawdź!

  Czytaj więcej
 7. Nauka angielskiego dla seniorów
  27
  Sie

  Nauka angielskiego dla seniorów

  Choć wielu seniorom może się wydawać, że nauka języka w ich wieku to zbędny wysiłek, tak naprawdę przynosi ona same pozytywy. Poznawanie nowego języka nie tylko poszerza horyzonty, ale także pobudza mózg do pracy, ćwiczy pamięć i pozwala nawiązywać nowe znajomości. Dobrym wyborem będzie tutaj język angielski — jest stosunkowo prosty do opanowania, a przy tym używany w wielu krajach świata. W niniejszym tekście przedstawimy, jak wygląda nauka języka u seniorów oraz dlaczego warto uczyć się angielskiego w każdym wieku.

  Czytaj więcej
 8. Szybka nauka języków - sposoby poliglotów
  12
  Sie

  Szybka nauka języków - sposoby poliglotów

  Czy szybka nauka języków obcych jest w ogóle możliwa? Nie jest przecież tajemnicą, że nauka języka wiąże się z systematycznością i cierpliwością. Z drugiej strony, znając sprawdzone i skuteczne metody, z którymi języków obcych uczą się poligloci, można ten proces znacznie przyspieszyć.

  W tym artykule poznasz 6 sposobów, dzięki którym Twoja nauka języków obcych nabierze tempa bez poświęcania dodatkowych godzin na naukę. Choć początkowo brzmi to nieprawdopodobnie, wystarczy że zmienisz niektóre ze swoich codziennych nawyków i przekonasz się, jak proste oraz szybkie może być opanowanie nowego języka.

  Czytaj więcej
 9. Angielski w podróży — te zwroty musisz znać wybierając się na wakacje
  06
  Sie

  Angielski w podróży — te zwroty musisz znać wybierając się na wakacje

  Wypoczynkowe czy zawodowe wyjazdy zagraniczne dotyczą obecnie wielu osób. Wielu podróżnych obawia się jednak bariery językowej. Tymczasem w większości sytuacji można sobie poradzić, znając wyłącznie najważniejsze angielskie zwroty. Pomogą one nie tylko znaleźć poszukiwane miejsce, odpowiednią bramę na lotnisku czy peron kolejowy, ale też zarezerwować nocleg czy zamówić wymarzoną potrawę. Poza tym można je zawsze nosić w kieszeni, wyposażając się w tzw. rozmówki — mogą z nich korzystać nawet osoby zupełnie niezaznajomione z zasadami rządzącymi językiem. Zamieszczone w nich zwroty stanowią również dobry wstęp do właściwej nauki angielskiego. W niniejszym tekście zebraliśmy najpotrzebniejsze i najczęściej używane podczas podróży angielskie zwroty.

  Czytaj więcej
 10. Sposoby na naukę języka poza domem: jak uczyć się w drodze do pracy, podczas biegania lub jazdy na rowerze
  16
  Lip

  Sposoby na naukę języka poza domem: jak uczyć się w drodze do pracy, podczas biegania lub jazdy na rowerze

  Posługiwanie się więcej niż jednym językiem stanowi nie tylko świetne uzupełnienie CV, ale także bardzo dobry sposób na poszerzenie horyzontów. Znajomość języka obcego może okazać się nieoceniona np. przy wakacyjnych zagranicznych wojażach. Naukę języka obcego można obecnie bardzo łatwo podjąć dzięki łatwemu dostępowi do licznych materiałów. Języków możemy uczyć się także poza domem — w komunikacji miejskiej, podczas jazdy samochodem, biegania czy jazdy na rowerze. Poniżej zebraliśmy kilka prostych sposobów mobilnej nauki.

  Czytaj więcej
Strona