Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Blog

 1. Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty?
  27
  Mar

  Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty?

  Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny egzamin w życiu każdego ucznia. Nie na darmo mówi się o nim ,,mała matura", gdyż jego wynik ma znaczny wpływ na proces rekrutacyjny do szkoły ponadpodstawowej. Ponieważ to pierwszy egzamin o takim znaczeniu, uczniowie starają się przygotować w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Jest to wyjątkowy sprawdzian, ponieważ nie ma progu zdawalności. Mimo to warto przyłożyć się do rozplanowania nauki już wcześniej. Jak zatem przygotować się do tego wydarzenia, aby zapewnić sobie miejsce w wymarzonym liceum?

  Czytaj więcej
 2. Matura z angielskiego jak się przygotować i z jakich materiałów korzystać
  24
  Mar

  Matura z angielskiego jak się przygotować i z jakich materiałów korzystać

  Wraz z pierwszym powiewem wiosennego powietrza przychodzi czas intensywnej nauki, po którym niepostrzeżenie następuje maj- a wraz z nim coroczna matura. Uczniowie klas maturalnych w stresie i niepewności spoglądają w przyszłość, gdzie oczami wyobraźni widzą salę egzaminacyjną, na której to rozegra się bitwa o świadectwo dojrzałości, czyli przepustkę na wyższe studia. Jak zatem przygotować się do egzaminu z języka angielskiego? Na co zwrócić uwagę i dlaczego warto zadbać o dobre książki do angielskiego?

  Czytaj więcej
 3. Jeszcze trochę i zwariuję ucząc się tych ”frejzali” !
  22
  Aug

  Jeszcze trochę i zwariuję ucząc się tych ”frejzali” !

  Sam tytuł już przyprawia o mdłości i gęsią skórkę, nieprawdaż? Nic dziwnego. Chyba nie znam nikogo, kto uwielbiałby „frejzale”. Ot to taka mroczna prawda o tych czasownikach. No cóż, nie zaczęłam raczej optymistycznie tego artykułu, ale nie ma co się martwić na zapas. Da się je ogarnąć tylko trzeba znaleźć na nie w miarę sprytny sposób.

  Czytaj więcej
 4. Francuski na obcasach - recenzja
  20
  Dec

  Francuski na obcasach - recenzja

  Co zrobić, kiedy chcemy porozmawiać o codziennych sytuacjach po francusku? Co zrobić, kiedy chcemy po prostu poplotkować z drugą osobą o modzie, sporcie czy gotowaniu? Z pomocą wychodzi naprzeciw książka pt. Francuski na obcasach autorstwa Bazi Jędraszko.

  Czytaj więcej
 5. Trudne aspekty w nauce języka francuskiego
  06
  Dec

  Trudne aspekty w nauce języka francuskiego

  Przed wyborem języka obcego, którego chcemy się uczyć zazwyczaj czytamy opinie innych ludzi o danym języku bądź pytamy się o to wśród znajomych. W tym artykule postaram się pokazać, jakie obszary sprawiają trudność w nauce języka francuskiego.

  Czytaj więcej
 6. Klawiatura czy długopis? Oto jest pytanie. Rola notatek w nauce języka obcego
  13
  Nov

  Klawiatura czy długopis? Oto jest pytanie. Rola notatek w nauce języka obcego

  Sięgnijmy pamięcią wstecz – do czasów szkolnych. Nie było wtedy komputerów, telefonów komórkowych, tabletów, aplikacji ani multimedialnych programów do nauki języków obcych. Początek lat 90 to era komputerów Comodore oraz dyskietek. Czy przychodzi Wam do głowy ktoś kto w tamtych czasach używał komputera do nauki? Ktoś kto robił notatki stukając w klawiaturę? 

  Czytaj więcej
 7. Metody udoskonalające naukę języka obcego
  05
  Nov

  Metody udoskonalające naukę języka obcego

  Ile razy mieliście tak, że uczyliście się słówek na pamięć, ze względu na kartkówkę kolokwium albo egzamin? Czy efekty waszej nauki były zadowalające? A co jeśli istniejące sposoby, dzięki którym nauka języka obcego będzie bardziej efektywna? Możemy zmienić nasze sposoby nauki języków obcych? W tym artykule zostaną przedstawione metody, które pomogą przede wszystkim dzieciom (i nie tylko) w niełatwej nauce języka obcego.

  Czytaj więcej
 8. 6 skutecznych sposobów na naukę języka angielskiego
  22
  Oct

  6 skutecznych sposobów na naukę języka angielskiego

  Język angielski to najczęściej używany język na całym świecie. Nie ważne, czy jesteś na plaży w Hiszpanii czy szukasz British Muzeum w Londynie, zawsze znajdzie się ktoś, z kim dogadasz się w tym języku. Dzięki znajomości angielskiego można również dotrzeć do zagranicznej literatury branżowej, czytać książki w oryginale lub oglądać filmy bez napisów. Zalet jest wiele. Podstawowym pytaniem jest jednak, jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

  Czytaj więcej
 9. Różnice między amerykańskim i brytyjskim angielskim
  10
  Oct

  Różnice między amerykańskim i brytyjskim angielskim

  Amerykański i brytyjski angielski stanowią dwie najpopularniejsze odmiany tego języka. Oczywiście pierwsza z nich używana jest w Stanach Zjednoczonych, a druga w Wielkiej Brytanii. Obie odmiany języka angielskiego posiadają takie same korzenie, jednak różnią się na wiele sposobów. Pragniemy przedstawić 5 ważnych różnic, które z pewnością warto znać.

  Czytaj więcej
 10. Jak nauczyć dziecko języka obcego?
  14
  Sep

  Jak nauczyć dziecko języka obcego?

  Mózg dziecka rozwija się bardzo szybko już od pierwszych chwil życia. Małe dzieci szybko się uczą i z łatwością zapamiętują nowe słowa i wyrażenia. Najlepiej, kiedy nauka języka obcego zaczyna się od najmłodszych lat i kontynuowana jest w nastoletnim wieku. Warto wiedzieć, jak nauczyć dziecko języka obcego i tym samym zapewnić mu dobry start w przyszłość.

  Czytaj więcej
Strona