Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Blog

 1. Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci
  26
  Maj

  Piosenki do nauki języka angielskiego dla dzieci

  Nauka angielskiego może przynieść dzieciom i ich rodzicom wiele satysfakcji i przyjemności. Tym bardziej, jeśli prowadzona jest w przyjaznej, radosnej atmosferze wspólnej zabawy. A jak połączyć naukę języka z zabawą? Wykorzystując naturalną chęć dziecka do ruchu i śpiewania — dzięki temu szybko i naturalnie będzie przyswajało nowe słowa i zwroty, robiąc to, co naprawdę uwielbia. Jakie piosenki warto wykorzystać? Jak i dlaczego ta metoda nauki języka działa? Oto wszystko, co rodzice powinni wiedzieć.

  Czytaj więcej
 2. Czym jest matura dwujęzyczna i kto może ją zdawać?
  24
  Maj

  Czym jest matura dwujęzyczna i kto może ją zdawać?

  Każdy maturzysta wie, że egzamin maturalny obejmuje język polski, matematykę i wybrany język nowożytny na poziomie podstawowym oraz jeden wybrany przedmiot na poziomie rozszerzonym. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że na egzaminie maturalnym może również przystąpić do tak zwanej matury dwujęzycznej z języka obcego nowożytnego. Czym jest egzamin na poziomie dwujęzycznym? Czym różni się od egzaminu na poziomie rozszerzonym? Oto wszystko, co warto wiedzieć.

  Czytaj więcej
 3. Co to jest matura międzynarodowa i jakie są z niej korzyści?
  24
  Maj

  Co to jest matura międzynarodowa i jakie są z niej korzyści?

  Matura międzynarodowa, czyli matura IB, jest egzaminem, do którego przystąpić mogą uczniowie szkół średnich, podobnie jak do naszej - tradycyjnej matury. Każdego roku podchodzą do niej tysiące uczniów z całego świata, w tym kilkuset z Polski. Czy warto postawić na międzynarodowy egzamin maturalny - jakie są z niego korzyści? Na czym polega matura IB i jak się do niej przygotować? Zachęcamy do lektury.

  Czytaj więcej
 4. Jak napisać egzamin ósmoklasisty na 100% ?
  20
  Kwiecień

  Jak napisać egzamin ósmoklasisty na 100% ?

  Już pod koniec maja kolejny rocznik ósmoklasistów przystąpi do najważniejszego w swoim dotychczasowym życiu egzaminu - egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego. W jaki sposób przygotować się do niego? Jak i z czego uczyć? Na co zwrócić uwagę, aby zdać go na maksymalną ilość punktów?

  Czytaj więcej
 5. Dlaczego nauka języków obcych jest ważna z perspektywy zdania matury i nie tylko?
  07
  Kwiecień

  Dlaczego nauka języków obcych jest ważna z perspektywy zdania matury i nie tylko?

  Zapewne cały czas słyszysz „ucz się języków, a będziesz miał/miała w przyszłości lżej”, a ty nadal nie wiesz dlaczego to takie ważne? Dodatkowo masz wrażenie, że te słowa są wyolbrzymione - wiele osób tak ma.

  Jednakże nauka języków obcych jest naprawdę kluczowa i to nie tylko ze względu na konieczność zdania egzaminów. Istnieje o wiele więcej innych powodów, których nie widać na pierwszy rzut oka i które mogą zachęcić Cię do poszerzenia umiejętności językowych - nie tylko j. angielskiego, ale i hiszpańskiego czy innego. Oto kilka z nich.

  Czytaj więcej
 6. „My Słowianie…” – czyli po słowiańsku o słowiańskim
  07
  Kwiecień

  „My Słowianie…” – czyli po słowiańsku o słowiańskim

  Jak to wszystko się zaczęło?

  Czytaj więcej
 7. Jak matematyka pomoże ci w przygotowaniu się do matury z języka angielskiego?
  07
  Kwiecień

  Jak matematyka pomoże ci w przygotowaniu się do matury z języka angielskiego?

  Przypomnij sobie ostatnią sytuację, kiedy zastanawiałeś się nad sensem uczenia się matematyki. Prawda jest taka, choć czasem trudno się do tego przyznać, że każdego z nas nie raz dopadły takie wątpliwości. Dlaczego więc musimy spędzać kolejną już godzinę nad dziesiątym zadaniem z naszego np. Podręcznika do MAteMATyki 2? Szczególnie, że to liceum - powinniśmy się zająć przygotowaniem do matury!

  A co jeśli powiem ci, że te zadania zagwarantują ci sukces nie tylko na maturze z matematyki? Okazuje się, że pozornie nie mające ze sobą nic wspólnego przedmioty, wzajemnie się uzupełniają.

  Czytaj więcej
 8. Matematyka przyjazna dla języka!
  07
  Kwiecień

  Matematyka przyjazna dla języka!

  Być może myślicie o matematyce, jako o języku, pełnym skomplikowanych struktur i niezrozumiałych wyrażeń. Nie jesteście w tym sami - wielu badaczy definiuje ten przedmiot jako „drugi lub trzeci język”. W związku z tym - czy nie powinna być ona nauczana tak samo, jak inne języki? A jeśli przyjmiemy, że tak, to jakie skutki niesie ze sobą jednoczesne uczenie się dwu nowych „języków obcych”?

  Czytaj więcej
 9. Jak nauczyć się czytać po angielsku?
  30
  Marzec

  Jak nauczyć się czytać po angielsku?

  Samodzielna nauka języka angielskiego może być bardzo skuteczna i szybko przynieść Ci spodziewane efekty. Pod kilkoma wszakże warunkami. Jednym z nich jest równoczesne kształcenie wszystkich kompetencji językowych - także umiejętności czytania w języku angielskim.

  Z nauką gramatyki czy słownictwa sprawa jest dość oczywista - trzeba wyposażyć się w podręczniki, słownik, zestawy fiszek i po prostu uczyć. Nieco inaczej wygląda jednak nauka samodzielnego czytania w języku obcym. Jak i od czego ją zacząć? Z jakich pomocy dydaktycznych i technik korzystać? Jakich błędów unikać?

  Czytaj więcej
 10. Co trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty z angielskiego?
  23
  Marzec

  Co trzeba umieć na egzamin ósmoklasisty z angielskiego?

  Egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego ma za zadanie sprawdzić wiedzę i umiejętności uczniów zdobyte w czasie całego okresu nauki w szkole podstawowej. W poszczególnych zadaniach oceniana jest biegłość językowa ucznia, znajomość środków językowych i gramatyki. Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty? Jaką ma formułę i z jakich części składa się arkusz? Jak i z czego się uczyć? Tego wszystkiego dowiecie się z poniższego wpisu.

  Czytaj więcej