Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 

Blog

 1. Książki po angielsku dla dzieci - 8 książek, które rozwiną ich zdolności językowe
  18
  May

  Książki po angielsku dla dzieci - 8 książek, które rozwiną ich zdolności językowe

  Obecnie jedną z najważniejszych umiejętności, jaką powinien posiąść człowiek, jest biegłe posługiwanie się językami obcymi. Stanowią one klucz do wielkiego świata - umożliwiają podróże, poznawanie obcych kultur, pomagają w rozpoczęciu studiów na prestiżowych zagranicznych uczelniach czy kariery zawodowej w globalnych korporacjach. Jednym z najczęściej używanych języków na Ziemi jest angielski - włada nim prawie miliard osób. Jest to jeden z wielu powodów, dla których powinniśmy rozpocząć naukę języka Szekspira. A w jakim wieku najefektywniej przyswajamy wiedzę?

  Czytaj więcej
 2. Samodzielna nauka języka angielskiego w domu - 10 metod, które przyspieszają przyswajanie wiedzy
  07
  May

  Samodzielna nauka języka angielskiego w domu - 10 metod, które przyspieszają przyswajanie wiedzy

  Nie ulega wątpliwości, że w dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest jedną z podstawowych umiejętności, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Nauka języka obcego bezsprzecznie pełni bardzo ważną rolę, z punktu widzenia edukacji oraz późniejszej pracy i kariery zawodowej. Możliwości, jakie daje nam znajomość języka Szekspira, są więc nieograniczone. Jednak nie w każdym przypadku mamy dostęp do szkoły językowej, nie zawsze też możemy zapisać się na kurs. W takiej sytuacji, najlepszym rozwiązaniem będzie nauka języka obcego w domu. W Internecie możemy znaleźć wiele darmowych kursów i samouczków do nauki online. Podpowiadamy, jak skutecznie uczyć się angielskiego w domu?

  Czytaj więcej
 3. Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty?
  27
  Mar

  Jak się przygotować do egzaminu ósmoklasisty?

  Egzamin ósmoklasisty to pierwszy poważny egzamin w życiu każdego ucznia. Nie na darmo mówi się o nim ,,mała matura", gdyż jego wynik ma znaczny wpływ na proces rekrutacyjny do szkoły ponadpodstawowej. Ponieważ to pierwszy egzamin o takim znaczeniu, uczniowie starają się przygotować w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Jest to wyjątkowy sprawdzian, ponieważ nie ma progu zdawalności. Mimo to warto przyłożyć się do rozplanowania nauki już wcześniej. Jak zatem przygotować się do tego wydarzenia, aby zapewnić sobie miejsce w wymarzonym liceum?

  Czytaj więcej
 4. Matura z angielskiego jak się przygotować i z jakich materiałów korzystać
  24
  Mar

  Matura z angielskiego jak się przygotować i z jakich materiałów korzystać

  Wraz z pierwszym powiewem wiosennego powietrza przychodzi czas intensywnej nauki, po którym niepostrzeżenie następuje maj- a wraz z nim coroczna matura. Uczniowie klas maturalnych w stresie i niepewności spoglądają w przyszłość, gdzie oczami wyobraźni widzą salę egzaminacyjną, na której to rozegra się bitwa o świadectwo dojrzałości, czyli przepustkę na wyższe studia. Jak zatem przygotować się do egzaminu z języka angielskiego? Na co zwrócić uwagę i dlaczego warto zadbać o dobre książki do angielskiego?

  Czytaj więcej
 5. Jeszcze trochę i zwariuję ucząc się tych ”frejzali” !
  22
  Aug

  Jeszcze trochę i zwariuję ucząc się tych ”frejzali” !

  Sam tytuł już przyprawia o mdłości i gęsią skórkę, nieprawdaż? Nic dziwnego. Chyba nie znam nikogo, kto uwielbiałby „frejzale”. Ot to taka mroczna prawda o tych czasownikach. No cóż, nie zaczęłam raczej optymistycznie tego artykułu, ale nie ma co się martwić na zapas. Da się je ogarnąć tylko trzeba znaleźć na nie w miarę sprytny sposób.

  Czytaj więcej
 6. Francuski na obcasach - recenzja
  20
  Dec

  Francuski na obcasach - recenzja

  Co zrobić, kiedy chcemy porozmawiać o codziennych sytuacjach po francusku? Co zrobić, kiedy chcemy po prostu poplotkować z drugą osobą o modzie, sporcie czy gotowaniu? Z pomocą wychodzi naprzeciw książka pt. Francuski na obcasach autorstwa Bazi Jędraszko.

  Czytaj więcej
 7. Trudne aspekty w nauce języka francuskiego
  06
  Dec

  Trudne aspekty w nauce języka francuskiego

  Przed wyborem języka obcego, którego chcemy się uczyć zazwyczaj czytamy opinie innych ludzi o danym języku bądź pytamy się o to wśród znajomych. W tym artykule postaram się pokazać, jakie obszary sprawiają trudność w nauce języka francuskiego.

  Czytaj więcej
 8. Klawiatura czy długopis? Oto jest pytanie. Rola notatek w nauce języka obcego
  13
  Nov

  Klawiatura czy długopis? Oto jest pytanie. Rola notatek w nauce języka obcego

  Sięgnijmy pamięcią wstecz – do czasów szkolnych. Nie było wtedy komputerów, telefonów komórkowych, tabletów, aplikacji ani multimedialnych programów do nauki języków obcych. Początek lat 90 to era komputerów Comodore oraz dyskietek. Czy przychodzi Wam do głowy ktoś kto w tamtych czasach używał komputera do nauki? Ktoś kto robił notatki stukając w klawiaturę? 

  Czytaj więcej
 9. Metody udoskonalające naukę języka obcego
  05
  Nov

  Metody udoskonalające naukę języka obcego

  Ile razy mieliście tak, że uczyliście się słówek na pamięć, ze względu na kartkówkę kolokwium albo egzamin? Czy efekty waszej nauki były zadowalające? A co jeśli istniejące sposoby, dzięki którym nauka języka obcego będzie bardziej efektywna? Możemy zmienić nasze sposoby nauki języków obcych? W tym artykule zostaną przedstawione metody, które pomogą przede wszystkim dzieciom (i nie tylko) w niełatwej nauce języka obcego.

  Czytaj więcej
 10. 6 skutecznych sposobów na naukę języka angielskiego
  22
  Oct

  6 skutecznych sposobów na naukę języka angielskiego

  Język angielski to najczęściej używany język na całym świecie. Nie ważne, czy jesteś na plaży w Hiszpanii czy szukasz British Muzeum w Londynie, zawsze znajdzie się ktoś, z kim dogadasz się w tym języku. Dzięki znajomości angielskiego można również dotrzeć do zagranicznej literatury branżowej, czytać książki w oryginale lub oglądać filmy bez napisów. Zalet jest wiele. Podstawowym pytaniem jest jednak, jak skutecznie nauczyć się języka obcego?

  Czytaj więcej
Strona