Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Blog

 1. Książki do samodzielnej nauki języka angielskiego
  01
  Sty

  Książki do samodzielnej nauki języka angielskiego

  Każdy, kto pragnie nauczyć się języka angielskiego, musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zamierza to zrobić - czy do pełnej mobilizacji potrzebuje na wyłączność nauczyciela prowadzącego go przez świat słówek, gramatyki i zasad wymowy? Czy może woli uczyć się w grupie? A może jednak samodzielnie, własnymi siłami osiągnąć umiejętność porozumiewania się w języku angielskim?

  Czytaj więcej
 2. E-mail po angielsku - o czym należy pamiętać?
  01
  Sty

  E-mail po angielsku - o czym należy pamiętać?

  Napisanie e-maila po angielsku wielu osobom spędza sen z powiek. Choć zwykle ta forma wypowiedzi pisemnej jest krótka i zwięzła (zwłaszcza jeśli piszemy maila służbowego), to jednak jej napisanie sprawia kłopoty. Jakich słów należy używać? Jak zacząć w zależności od charakteru wiadomości? Czy e-mail powinien mieć konkretną formę? A jeśli tak - to jaką? Przeczytaj, o czym należy pamiętać pisząc wiadomość e-mail po angielsku, a już nigdy nie będziesz miał z tym problemu!

  Czytaj więcej
 3. Podstawy niemieckiego - 5 podręczników, które warto mieć
  01
  Sty

  Podstawy niemieckiego - 5 podręczników, które warto mieć

  Nauka języka niemieckiego staje się obecnie koniecznością na równi z nauką języka angielskiego - wszak coraz częściej nie tylko podróżujemy, ale również pracujemy dla firm czy z partnerami biznesowymi zza naszej zachodniej granicy. 

  A trzeba pamiętać, że po niemiecku mówi się nie tylko w samych Niemczech, ale też w wielu innych europejskich krajach, choćby w Austrii, Belgii czy Szwajcarii. Warto więc umieć się płynnie porozumiewać w języku niemieckim. A jak to zrobić - jak opanować niezbędne podstawy? Oto 5 podręczników, które musisz mieć.

  Czytaj więcej
 4. Najlepsze gry planszowe dla dzieci
  01
  Sty

  Najlepsze gry planszowe dla dzieci

  Gry planszowe od wielu już lat stanowią jedną z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Oprócz walorów czysto zabawowych i relaksujących, mają one duży wpływ na rozwój intelektualny dzieci i ułatwiają przyswajanie wiedzy poprzez zabawę. Gry świetnie nadają się do nauki spostrzegawczości i logicznego myślenia. Uczą przewidywania i sprytu, zwiększają zasób słownictwa oraz pomagają w nauce komunikacji i rozwiązywaniu problemów.  Poniżej przedstawiamy listę, najciekawszych naszym zdaniem, gier planszowych dla dzieci.

  Czytaj więcej
 5. Rozprawka po angielsku - praktyczne wskazówki i zwroty
  01
  Sty

  Rozprawka po angielsku - praktyczne wskazówki i zwroty

  Rozprawka to jedna z tych form wypowiedzi pisemnej, którą opanować powinien każdy przyszły maturzysta - jest ona bowiem jednym z zadań pojawiających się każdego roku na rozszerzonej maturze z języka angielskiego. Czym jest rozprawka i w jaki sposób należy ją napisać? Czy forma rozprawki pisanej po angielsku różni się od pisanej po polsku? Jakie zasady i zwroty obowiązują autora rozprawki? Oto praktyczne porady i wskazówki dla każdego, komu przyjdzie się zmierzyć z tym zadaniem.

  Czytaj więcej
 6. Angielski w podróży - przydatne zwroty i słownictwo
  01
  Sty

  Angielski w podróży - przydatne zwroty i słownictwo

  Lubimy podróżować i coraz częściej urlopowe cele znajdują się poza granicami naszego kraju. Chcemy zwiedzać, poznawać kulturę lub po prostu - zanurzyć się w zupełnie innym niż nasza codzienność miejscu. Czy z ilością wyjazdów wzrasta także nasza umiejętność komunikacji w języku angielskim?  Niestety często mamy różne sposoby na „ominięcie” potrzeby znajomości języka angielskiego w podróży.


  Czytaj więcej
 7. Formalny i nieformalny list po angielsku - jak je napisać?
  01
  Sty

  Formalny i nieformalny list po angielsku - jak je napisać?

  Pisanie listu jest jedną z podstawowych umiejętności i nabywamy ją już w szkole podstawowej. Pomimo dostępności różnego rodzaju komunikatorów, poczt mailowych i innych zdobyczy ery cyfrowej jest bardzo powszechna, nadal istnieją okoliczności, w których komunikacja listowna jest koniecznością. Są to najczęściej sytuacje formalne, na przykład gdy starasz się o pracę czy staż w firmie albo nawiązujesz kontakt z potencjalnym partnerem biznesowym. Ale także w sytuacjach nieformalnych warto jest umieć napisać list - choćby do przyjaciela z odległego zakątka świata.

  Umiejętność napisania listu to jedno. Nieco trudniejsze zadanie będziesz miał pisząc list w języku angielskim, należy bowiem zastosować określone zwroty charakterystyczne dla tej formy komunikacji. Oto więc przedstawiamy Wam zasady pisania listów po angielsku, podajemy przydatne zwroty i przykłady ich stosowania. Zapraszamy do lektury!

  Czytaj więcej
 8. Samodzielna nauka angielskiego - 6 najczęściej popełnianych błędów
  01
  Sty

  Samodzielna nauka angielskiego - 6 najczęściej popełnianych błędów

  Czy samodzielna nauka angielskiego jest dobrym pomysłem? Z pewnością tak. Praktyka jednak pokazuje, że znaczna część uczniów próbujących opanować tajniki języka obcego w domu albo szybko rezygnuje z tego przedsięwzięcia, albo też odnosi niewielkie sukcesy i popełnia liczne błędy językowe. Sekretem samodzielnej nauki angielskiego jest natomiast nie tylko znajomość samych technik, ale także świadomość błędów, które popełniają kursanci i umiejętność uniknięcia ich.

  Czytaj więcej
 9. Fiszki do nauki angielskiego - 3 pomysły na ciekawe zastosowanie w czasie lekcji
  01
  Sty

  Fiszki do nauki angielskiego - 3 pomysły na ciekawe zastosowanie w czasie lekcji

  Fiszki są jednym z najbardziej skutecznych narzędzi do nauki języka angielskiego i innych języków obcych. Sprawdzają się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób dorosłych, początkujących i takich, które chcą zdobywać kolejne szczyty językowego wtajemniczenia. Można się za ich pomocą uczyć słówek, zwrotów, idiomów i gramatyki. Można - tylko jak?

  Czytaj więcej
 10. Powtórka lektur do matury
  01
  Sty

  Powtórka lektur do matury

  Jak zdać maturę z języka polskiego?

  Odpowiedzi na to i podobne pytania szuka co roku wielu maturzystów. Nie inaczej jest w roku 2021. Wydaje się, że czasu zostało niewiele, a wiedza do zdobycia - ogromna. By dobrze przygotować się do tego egzaminu, warto powtórzyć (a może dopiero przeczytać?) lektury

  Czytaj więcej