Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 
Zapowiedź

Chemia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik. Zakres podstawowy

W magazynie
EAN
9788381971164
Krótki opis
EAN 9788381971164
Autor Irena Bylińska
Data Wydania 2021
Przedmiot Chemia
Oprawa Miękka
Wydawnictwo Operon
Kategoria Podręczniki ogólne / Szkolne / Szkoła Średnia Klasa 3 / Chemia
Podręcznik do chemii, zakres podstawowy do szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:
1. Wstęp do chemii organicznej
2. Węglowodory
3. Jednofunkcyjne pochodne węglowodorów
4. Wielofunkcyjne pochodne węglowodorów
5. Chemia życia codziennego

Podręcznik Chemia 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Autorka w tym tomie koncentruje się na chemii organicznej. Podręcznik przewiduje realizację przedmiotu w wymiarze jednej godziny tygodniowo.

Publikacja z zakresu podstawowego zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej na ten poziom i zarazem kończy nauczanie tego przedmiotu w tym zakresie.

Aby oddać specyfikę świata chemii i zaciekawić uczniów zjawiskami nim rządzącymi, w publikacji zaprezentowano szereg doświadczeń - poprzez działania praktyczne możliwa jest szybsza i efektywniejsza nauka. Inną innowacją są ćwiczenia w toku lekcji, których wykonanie pozwoli zrozumieć omawiane treści, a także na bieżąco wyjaśniać wątpliwości przez nauczyciela.

Każdy dział podręcznika zaczyna się od spisu tematów. Bezpośrednio pod jego tytułem znajduje się dział „Na tej lekcji”, którego zadaniem jest ukierunkowanie na cele realizowane w tej jednostce. Hasła na marginesach to treści obowiązkowe do zapamiętania - zostaną powtórzone w podsumowaniu lekcji.

Definicje są wyróżnione kolorową czcionką. Każdy temat kończy się kilkoma zadaniami do rozwiązania, tym razem do pracy samodzielnej w domu, pozwalającymi sprawdzić stopień opanowania umiejętności oraz podsumowaniem lekcji w postaci syntetycznych punktów. Takie samo podsumowanie, ale z całego działu, znajduje się na jego końcu i jest esencją najważniejszych wiadomości do zapamiętania.

Podręczniki do chemii dla szkół ponadpodstawowych wydawnictwa Operon stanowią wprowadzenie do podstawowych praw chemii, ukazując ją w kilku płaszczyznach: mikroskopowego świata atomów, cząsteczek i jonów, makroskopowego świata substancji chemicznych, ich właściwości i przemian oraz umownego świata symboli pierwiastków, wzorów i równań chemicznych. Autorzy nawiązali do najnowszych osiągnięć naukowych i przygotowali liczne zadania, które skłaniają do kreatywnego myślenia oraz zastosowania wiedzy w praktyce.
Więcej informacji
Autor Irena Bylińska
Data Wydania 2021
Przedmiot Chemia
Oprawa Miękka
Wydawnictwo Operon
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Chemia 3. Szkoła ponadpodstawowa. Podręcznik. Zakres podstawowy
Twoja ocena
31.05.2021
   • Darmowa dostawa
    Od 149 zł

   • Wysyłka
    w 24 godziny

   • 30 dni na zwrot

   • Bezpłatny
    odbiór w księgarni