Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

O nas

logoWłaścicielem marki Bookland jest Edu-Książka Sp. z o.o., spółka z kapitałem polskim, działająca na polskim rynku książki od 2007 roku.

Historia Booklandu jest jeszcze dłuższa i sięga 1990 roku, kiedy to firma rozpoczęła swą działalność, otwierając w Alejach Jerozolimskich w Warszawie pierwszą w Polsce księgarnię językową. W księgarni tej początkowo sprzedawane były wyłącznie materiały do nauki języka angielskiego wydawnictwa Longman, którego Bookland był wówczas wyłącznym importerem. Od 2000 roku oferta była stopniowo rozszerzana o pozostałe wydawnictwa językowe polskie i zagraniczne. Będąc wyłącznym importerem wiodącego wydawnictwa ELT (English Language Teaching) Bookland, poprzez nawiązanie współpracy z lokalnymi księgarniami w wielu miastach Polski, przyczynił się do powstania i rozwoju obecnie funkcjonującej w Polsce sieci sprzedaży materiałów językowych.

W 2006 roku Bookland, wspólnie z firmami Omnibus i International House, utworzył spółkę o nazwie Edu-książka Sp. z o.o., która prowadzi sprzedaż hurtową materiałów językowych wiodących wydawnictw zagranicznych i polskich oraz podręczników edukacji ogólnej większości polskich wydawnictw edukacyjnych. Klientami Edu-Książka Sp. z o.o. były sieci księgarń udziałowców oraz nadal są setki dystrybutorów i księgarń z całej Polski.

Od 2015 roku księgarnie sieci Bookland, Omnibus, International House oraz dodatkowo Cegielski i Spółka stały się częścią struktury Edu-Książki Sp. z o.o., by od 2018 roku tworzyć jednolitą sieć księgarń pod wspólną nazwą Bookland.

Oprócz działalności w kanale detalicznym Edu-Książka Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem materiałów Pearson ELT na obszar Polski oraz centralnej i wschodniej Europy, oraz publikacji Hachette FLE na terenie Polski. Posiada centrum dystrybucyjne w Błoniu pod Warszawą, gdzie działa magazyn wysokiego składowania. Stamtąd firma organizuje wysyłki do własnych hurtowni i księgarni oraz do niezależnych dystrybutorów w innych miastach oraz działalność eksportową.

Głównym celem sieci Bookland jest zapewnienie szerokiego dostępu do możliwie tanich podręczników, maksymalnie szerokiej oferty materiałów językowych i edukacyjnych oraz profesjonalnego, merytorycznego wsparcia. Zadanie, które stawia przed sobą zarząd spółki na najbliższe lata to rozwój własnych placówek detalicznych, których oferta jest stale poszerzana o nowe materiały edukacyjne.

Obecnie w ramach sieci Bookland działają księgarnie językowe w Bielsku-Białej, Białej Podlaskiej, Białymstoku, Gliwicach, Krakowie, Lublinie, Opolu, Poznaniu, Rzeszowie oraz Warszawie.