Bookland - księgarnia językowa Zarejestruj się lub Zaloguj się
Koszyk
 
 

Repetytorium maturalne z języka niemieckiego

Matura rozszerzona. Repetytorium z języka niemieckiego przeznaczone jest dla uczniów przygotowujących się do pisemnego egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie rozszerzonym.

Zadania zawarte w poszczególnych częściach książki są zgodne z wymaganiami obowiązującymi na egzaminie maturalnym z języka obcego nowożytnego od roku 2015. Z repetytorium można pracować zarówno samodzielnie, jak i na lekcjach języka niemieckiego w szkole.

Repetytorium kładzie nacisk na trening tych sprawności,  które od roku 2015 uległy modyfikacji. Szczególną uwagę zwraca na znajomość środków językowych oraz wypowiedź pisemną oraz nowe formy i typy zadań maturalnych.


Matura rozszerzona. Repetytorium z jezyka niemieckiego składa się z czterech części:


I. CZĘŚĆ REFERENCYJNA


Zawiera przykładowy pierwszy arkusz egzaminacyjny wraz z opisem wszystkich typów zadań występujących w poszczególnych częściach egzaminu pisemnego z języka obcego: rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstów pisanych, znajomości środków językowych, wypowiedź pisemna. Do każdego zadania opracowano wskazówki, które obejmują: -informacje, na czym polega zadanie, z jakimi rodzajami tekstów można się w nim spotkać,
- opis, jakie umiejętności szczegółowe są w nim sprawdzane,
- strategie pomagające rozwiązać przykładowe zadania.

Dzięki części referencyjnej uczeń:

•    pozna strukturę arkusza egzaminacyjnego,
•    uzyska informacje o typach zadań egzaminacyjnych,
•    przećwiczy rozwiązywanie zadań maturalnych przy pomocy wskazówek.


II. ŚRODKI JĘZYKOWE i GRAMATYKA


Część powtórzeniowo-ćwiczeniowa  to 14 mini-rozdziałów, z których każdy poświęcony jest jednemu z maturalnych zakresów tematycznych.


ŚRODKI JĘZYKOWE


część ta zawiera zadania sprawdzające znajomość środków językowych. Są to zadania zamknięte (typu: wielokrotny wybór oraz dobieranie) oraz zadania otwarte (typu: zadania z luką, parafrazy zdań, słowotwórstwo, tłumaczenie fragmentów zdań na język obcy oraz układanie zdań z podanych elementów leksykalnych). Zadania oparte są na ciekawych tekstach lub na pojedynczych zdaniach.
Dzięki tekstom, których tematyka związana jest z danym zakresem tematycznym, uczeń powtarza też słownictwo.

GRAMATYKA
część ta zawiera zadania z zakresu środków gramatycznych dla poziomu rozszerzonego opisanych w Informatorze o egzaminie maturalnym od roku 2014/2015. Każde zadanie poprzedzone jest zdaniem przykładowym ilustrującym sposób rozwiązania zadania. Ostatnie z zadań w każdym rozdziale pokazuje praktyczne zastosowanie ćwiczonych środków gramatycznych w prostych wypowiedziach.


Dzięki części poświęconej środkom językowym i gramatyce uczeń:

 • przećwiczy wszystkie typy zadań maturalnych,
 • powtórzy słownictwo związane z danym zakresem tematycznym,
 • przećwiczy i utrwali gramatykę dla zakresu rozszerzonego.


III. WYPOWIEDŹ PISEMNA


Część powtórzeniowo-ćwiczeniowa Składa się z czterech podrozdziałów poświęconych czterem formom wypowiedzi pisemnej obowiązującym na pisemnej części egzaminu z języka obcego od roku 2015, takim jak:
list formalny, artykuł, rozprawka za i przeciw oraz rozprawka opiniująca.

Każdy z podrozdziałów obejmuje trzy części:

wypowiedź modelową z zadaniami,
- zadania pomagające poznać i przećwiczyć elementy charakterystyczne dla każdej z form, (każde zadanie poprzedzone jest praktyczną wskazówką),  
- słowniczek niemiecko-polski, w którym zebrano zwroty i wyrażenia pomocne w realizacji wypowiedzi pisemnej.

Dzięki części poświęconej wypowiedzi pisemnej uczeń:

 • pozna formy wypowiedzi pisemnej obowiązujące na egzaminie maturalnym od roku 2015,
 • przeanalizuje dzięki wskazówkom wypowiedzi modelowe,
 • rozwiąże zadania, dzięki którym uniknie błędów przy realizacji wypowiedzi pisemnych,
 • przećwiczy słownictwo.

PRZYKŁADOWE ARKUSZE EGZAMINACYJNE


Ta część zawiera dwa kompletne przykładowe arkusze egzaminacyjne, dzięki którym uczniowie mogą sprawdzić swoje umiejętności. W repetytorium zamieszona została transkrypcja tekstów do zadań na rozumienie ze słuchu, którą można wykorzystać podczas pracy z tego typu zadaniami. Na dołączonej do repetytorium płycie CD audio znajdują się nagrania tekstów. Natomiast w materiałach dodatkowych znajduje się klucz do wszystkich zadań z arkuszy egzaminacyjnych wraz z modelowymi wypowiedziami pisemnymi do zadania 10. Wypowiedzi te opatrzone są krótkimi komentarzami.


Dzięki części zawierającej przykładowe arkusze egzaminacyjne uczeń:

 • sprawdzi praktycznie swoją wiedzę na temat zadań egzaminacyjnych,
 • przećwiczy kompleksowo umiejętności, które uzyskał po realizacji zadań w częściach: referencyjnej oraz powtórzeniowo-ćwiczeniowej repetytorium.


Publikację zamyka klucz rozwiązań wraz z modelowymi wypowiedziami.

 

NOWOŚĆ! Kod dostępu do interaktywnej wersji Repetytorium  z ćwiczeniami online na platformie edesk.pearson.pl pozwala na wykonanie wszystkich zadań w trybie online. Wykonane zadania oraz raporty podsumowujące wyniki są w każdej chwili dostępne dla nauczyciela.

Kod dostępu jest ważny przez 24 miesiące od daty aktywacji i można go aktywować tylko na jednym urządzeniu.

 

Dla uczniów: Kod odblokowuje dostęp do platformy uczniowskiej edesk.pearson.pl, na której umieszczone są Interaktywne eBooki.

 

Dla nauczycieli: Nauczyciel ma automatyczny dostęp na edesk.pearson.pl do tych samych kursów i poziomów co w aplikacji ePanel. Logowanie jest możliwe na stronie edesk.pearson.pl z użyciem tych samych danych co do ePanelu oraz na www.pearson.pl.

 

Wymagania techniczne:

Serwis edesk.pearson.pl działa poprawnie na większości urządzeń typu: tablety, smartfony, komputery stacjonarne, laptopy oraz tablice interaktywne i na monitorach dotykowych, na systemach Windows, Android oraz iOS. Do poprawnego działania zasobów edukacyjnych konieczne jest korzystanie z poniższych przeglądarek i systemów operacyjnych:

 • Przeglądarki: Google Chrome (od wersji 32, oraz wyższe wersje), Mozilla Firefox (od wersji 27, oraz wyższe wersje), Apple Safari (od wersji 8 wzwyż), Microsoft Edge
 • Systemy operacyjne: Microsoft Windows (wersje 7,8,8.1,10 i wyższe - minimum 2GB RAM), Apple Mac OSx (od wersji 10.8 i wyższe), Apple iOS (od wersji 7.1.2), Google Android  (wersje 8, 9, 10 - 2GB RAM), Linux 

Aby zapewnić poprawną pracę ćwiczeń polegających na przeciąganiu elementów i rysowaniu, w przypadku systemu Microsoft Windows niekiedy konieczne jest ręczne uaktywnienie funkcji dotykowych w przeglądarce. Więcej informacj na temat minimalnych wymagań sprzętowych na edesk.pearson.pl w zakładce Dokumentacja.

Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę
 1. -10%
  -10%
  Repetytorium Maturalne. Język Niemiecki. Poziom Rozszerzony + kod (interaktywne repetytorium)

  Repetytorium Maturalne. Język Niemiecki. Poziom Rozszerzony + kod (interaktywne...

  Jan Szurmant, Peter Tokarski
  Nasza cena 44,91 zł Normalna cena 49,90 zł
  Dostępny
 2. -10%
  -10%
  Repetytorium Maturalne. Język Niemiecki. Poziom Podstawowy + kod (2 interaktywne repetytoria. Podstawowy + Rozszerzony)

  Repetytorium Maturalne. Język Niemiecki. Poziom Podstawowy + kod (2 interaktywne...

  Cezary Serzysko, Nina Drabich,...
  Nasza cena 69,22 zł Normalna cena 76,90 zł
  Dostępny
 3. -10%
  -10%
  Repetytorium Maturalne. Język Niemiecki. Poziom Podstawowy. Książka Nauczyciela + CD + Testgenerator

  Repetytorium Maturalne. Język Niemiecki. Poziom Podstawowy. Książka...

  Cezary Serzysko, Nina Drabich,...
  Nasza cena 78,20 zł Normalna cena 86,90 zł
  Dostępny
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 4

Ustaw kierunek malejący
na stronę